притисни ентер »

Империјата на  Џејми Оливер пропадна, тој им се заблагодари на вработените преку мејл
Империјата на  Џејми Оливер пропадна, тој им се заблагодари на вработените преку мејл

Империјата на Џејми Оливер пропадна, тој им се заблагодари на вработените преку мејл

Познатиот готвач Џејми Оливер се соочува со голем пораз откако голем број од неговите ресторани беа затворени, а без работа останаа повеќе од 1000 луѓе. Тој на своите вработени преку мејл им се заблагодари за соработката. View this post on Instagram A post shared by Jamie Oliver (@jamieoliver) on May 21, 2019 at 4:52am PDT Џејми никому поединечно не

Џејми Оливер банкротираше: Губи милиони, работниците бесни на него!

Џејми Оливер банкротираше: Губи милиони, работниците бесни на него!

Познатиот готвач за својот банкрот го обвинува Брегзит, трошоците за изнајмување, локалната самоуправа и зголемувањето на минималната заработка. Вработените загрижени се вратиле дома откако пред влезот на ресторанот чиј сопственик е Џејми Оливер затекнале катанец. Имено, рестораните на познатиот готвач се затворени поради долг кој изнесува околу 72,5

Готвачот Џејми Оливер прогласи банкрот

Готвачот Џејми Оливер прогласи банкрот

Познатиот готвач Џејми Оливер затвори 22 од 25 ресторани, при што 1.000 луѓе останаа без работа. Тој напиша на Твитер дека е потресен поради банкротирање на „саканите ресторани во Обединетото Кралство“, и им се заблагодари на луѓето кои се вложиле целосно во овој бизнис низ годините. Рестораните почнаа да губат приход во 2016 година, поради што тој