притисни ентер »

„ОВА НЕ Е БУЛЕВАР, ОВА Е КЛАНИЦА“- КОЛА ПРЕВРТЕНА НА ПОКРИВ ПРЕД ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ СРЕДЕ СКОПЈЕ: Втора сообраќајка за само неколку дена

„ОВА НЕ Е БУЛЕВАР, ОВА Е КЛАНИЦА“- КОЛА ПРЕВРТЕНА НА ПОКРИВ ПРЕД ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ СРЕДЕ СКОПЈЕ: Втора сообраќајка за само неколку дена

На недовршениот булевар во населбата Аеродром во Скопје се случи уште една тешка сообраќајќа, при што едно од двете возила кои учествувале во несреќета е буквално превртено на покривот. Ова е посебно алармантно што двата автомобили се судриле точно пред основното училиште „Љубен Лапе“, за што Фактор и претходно пишуваше укажувајќи на фактот дека загрозена

Општина Аеродром вели дека не е надлежна за да го реши проблемот со улицата пред ООУ Љубен Лапе каде втор пат има сообраќајка

Општина Аеродром вели дека не е надлежна за да го реши проблемот со улицата пред ООУ Љубен Лапе каде втор пат има сообраќајка

По реакциите од страна на граѓаните на Аеродром, пензионерските здруженија, вработените и родителите на децата кои учат во ООУ Љубен Лапе, Општина Аеродром во изминатиот период во неколку наврати оствари комуникација со градската администрација во насока на решавање на проблемот со безбедноста на улицата Васко Карангелевски велат од Општина Аеродром

Муцунски бара Градот Скопје да го ревидира сообраќајното решение за улицата „Васко Карангелевски“

Муцунски бара Градот Скопје да го ревидира сообраќајното решение за улицата „Васко Карангелевски“

Општина Аеродром, во текот на денешниот ден, уште еднаш со писмено барање ќе побара надлежните институции да ги преземат потребните активности за решавање на проблемот со безбедноста на улицата „Васко Карангелевски“, соопшти денеска Тимчо Муцунски, градоначалник на Аеродром. До реакцијата доаѓа по денешната сообраќајна незгода на оваа улица, кај крсртосницата

ГРАД СКОПЈЕ ДА ГО РЕШИ ПРОБЛЕМОТ СО „ВАСКО КАРАНЃЕЛЕСКИ“! Тој булевар не е во наша надлежност, вели градоначалникот на Аеродром

ГРАД СКОПЈЕ ДА ГО РЕШИ ПРОБЛЕМОТ СО „ВАСКО КАРАНЃЕЛЕСКИ“! Тој булевар не е во наша надлежност, вели градоначалникот на Аеродром

Град Скопје да ги преземе неопходните мерки за подигнување на безбедноста на улицата „Васко Карангелевски“, побара градоначалникот на Аеродром Тимчо Муцунски, по денешната сообраќајка на овој неодамна пуштен во употреба булевар. Градоначалникот Муцунски побара од надлежните институции да го решат проблемот со лошо изведеното сообраќајно решение на

Едно лице е повредено во сообраќајката кај „Љубен Лапе“

Едно лице е повредено во сообраќајката кај „Љубен Лапе“

Според првичните информации едно лице е повредено во сообраќајка што се случила утрово во скопската населба Аеродром. Во СВР Скопје денеска била пријавена сообраќајна незгода на ул. „Васко Карангелевски“ помеѓу „рено меган”, со скопски таблички, управувано од Л.Д. (60) и „тојота” со скопски таблички, управувана од Е.Д.Б. (45). Според првичните информации,

Град Скопје да ги преземе неопходните мерки за подигнување на безбедноста на улицата „Васко Карангелески“

Град Скопје да ги преземе неопходните мерки за подигнување на безбедноста на улицата „Васко Карангелески“

По реакциите од граѓаните на Аеродром, пензионерските здруженија, вработените и родителите на деца што учат во ООУ „Љубен Лапе“, Општина Аеродром, во изминатиов период, во неколку наврати оствари комуникација со градската администрација во насока на решавање на проблемот со безбедноста на улицата „Васко Карангелески“. – Безбедноста на граѓаните е најважна

Општина Аеродром по сообраќајката кај Воен базен: Град Скопје да ги преземе неопходните мерки за подигнување на безбедноста на улицата „Васко Карангелевски“

Општина Аеродром по сообраќајката кај Воен базен: Град Скопје да ги преземе неопходните мерки за подигнување на безбедноста на улицата „Васко Карангелевски“

По реакциите од страна на граѓаните на Аеродром, пензионерските здруженија, вработените и родителите на децата кои учат во ООУ „Љубен Лапе“, откако денеска се случи сообраќајна несреќа во која едно лице е повредено, од Општина Аеродром информираа дека во изминатиот период во неколку наврати оствариле комуникација со градската администрација во насока