притисни ентер »

Се прегазил сам со тракторот кој се  обидувал рачно да го стартува

Се прегазил сам со тракторот кој се обидувал рачно да го стартува

На 09.10.2019 околу 17.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на местото викано „Јарзиц“, во атар на с.Љуботен, скопско, Р.С.(76) од с.Љуботен, при обид рачно да стартува мотор на трактор „ИМК 539“, истиот се придвижил кон него, нанесувајќи му тешки телесни повреди. Р.С. бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска

Жител од Љуботен прегазен од својот трактор, се наоѓа во многу тешка состојба

Жител од Љуботен прегазен од својот трактор, се наоѓа во многу тешка состојба

Вчера околу 16 часот 76 годишниот Р.С. од село Љуботен го прегазил неговиот трактор, откако се обидел рачно го да стартува моторот на тракторот. Во моментот тој се наоѓа во комплексот клиники „Мајка Тереза“ и е во многу тешка состојба.

Повреден тракторист во село Љуботен

Повреден тракторист во село Љуботен

Повредениот бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“. Скопјанец бил итно пренесен во болница откако тракторот му се придвижил и го повредил. Несреќата се случила вчера во атарот на скопското село Љуботен. Во 17 часот во СВР Скопје било пријавено дека на местото викано „Јарзиц“, во атар на селото Љуботен, скопско, 76-годишниот Р.С. од селото

Се прегазил сам со тракторот кој се  обидувал рачно да го стартува

Се прегазил сам со тракторот кој се обидувал рачно да го стартува

На 09.10.2019 околу 17.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на местото викано „Јарзиц“, во атар на с.Љуботен, скопско, Р.С.(76) од с.Љуботен, при обид рачно да стартува мотор на трактор „ИМК 539“, истиот се придвижил кон него, нанесувајќи му тешки телесни повреди. Р.С. бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска

Тракторист прегазен од својот трактор

Тракторист прегазен од својот трактор

Во СВР Скопје вчера попладне било пријавено дека на местото викано „Јарзиц“, во атар на с.Љуботен, скопско, Р.С.(76) од сeло Љуботен, при обид рачно да стартува мотор на трактор „ИМК 539“, истиот се придвижил кон него, нанесувајќи му тешки телесни повреди. Во СВР Скопје вчера попладне било пријавено дека на местото викано „Јарзиц“, во атар на с.Љуботен,

Селанец од Љуботен тешко повреден при обид рачно да стартува мотор на трактор

Селанец од Љуботен тешко повреден при обид рачно да стартува мотор на трактор

Жител на селото Љуботен, на возраст од 76 години е тешко повреден и пренесен во болница откако со бидел рачно да стартува мотор на трактор Како што информираат од МВР, инцидентот се случил во попладневните часови на 9. октомври на местото викано Јарзиц, во атар на скопското село. 76-годишникот рачно стартувал мотор на трактор „ИМК 539“, при што истиот

Селанец од Љуботен тешко повреден при обид рачно да стартува мотор на трактор

Селанец од Љуботен тешко повреден при обид рачно да стартува мотор на трактор

Жител на селото Љуботен, на возраст од 76 години е тешко повреден и пренесен во болница откако со бидел рачно да стартува мотор на трактор Како што информираат од МВР, инцидентот се случил во попладневните часови на 9. октомври на местото викано Јарзиц, во атар на скопското село. 76-годишникот рачно стартувал мотор на трактор „ИМК 539“, при што истиот

Жител од Љуботен е тешко повреден при обид рачно да стартува мотор на трактор

Жител од Љуботен е тешко повреден при обид рачно да стартува мотор на трактор

Жител на селото Љуботен, на возраст од 76 години е тешко повреден и пренесен во болница откако се обидел рачно да го стартува моторот на трактор. Како што информираат од МВР, инцидентот се случил во попладневните часови на 9. октомври на местото викано Јарзиц, во атарот на скопското село. Повредениот успеал рачно да го покрене моторот на трактор „ИМК