притисни ентер »

Денвер загуби во Кливленд, Сакраменто славеше во Далас

Денвер загуби во Кливленд, Сакраменто славеше во Далас

Денвер Нагетс и Далас Маверикс забележаа порази изминатата ноќ во НБА лигата. Актуелните шампиони се поразени во Кливленд 121:109, а Маверикс запишаа пораз на домашен терен од Сакраменто Кингс 129:113. Никола Јокиќ, одигра просечен меч, веројатно најлош од стартот на сезоната и покрај тоа што бројките не го покажуваат тоа. Србинот против Кливленд имаше

Денвер загуби во Кливленд, Сакраменто славеше во Далас

Денвер загуби во Кливленд, Сакраменто славеше во Далас

Денвер Нагетс и Далас Маверикс забележаа порази изминатата ноќ во НБА лигата. Актуелните шампиони се поразени во Кливленд 121:109, а Маверикс запишаа пораз на домашен терен од Сакраменто Кингс 129:113. Никола Јокиќ, одигра просечен меч, веројатно најлош од стартот на сезоната и покрај тоа што бројките не го покажуваат тоа. Србинот против Кливленд имаше

Леброн со 37 поени го предводеше Лејкерс до победа над Хјустон

Леброн со 37 поени го предводеше Лејкерс до победа над Хјустон

Леброн Џејмс наскоро ќе наполни 39 години, но игра фантастично, беше главниот мотор во победата на Лејкерс над Хјустон од 105-104. Лос Анџелес Лејкерс дојде до четвртата победа во последните пет натпревари, а убедливо најдобар поединец на теренот беше Леброн Џејмс. Тој реализираше 37 поени, имаше осум асистенции, шест скокови и три украдени топки.

Денвер загуби во Кливленд, Сакраменто славеше во Далас

Денвер загуби во Кливленд, Сакраменто славеше во Далас

Денвер Нагетс и Далас Маверикс забележаа порази изминатата ноќ во НБА лигата. Актуелните шампиони се поразени во Кливленд 121:109, а Маверикс запишаа пораз на домашен терен од Сакраменто Кингс 129:113. Никола Јокиќ, одигра просечен меч, веројатно најлош од стартот на сезоната и покрај тоа што бројките не го покажуваат тоа. Србинот против Кливленд имаше

Денвер загуби во Кливленд, Сакраменто славеше во Далас

Денвер загуби во Кливленд, Сакраменто славеше во Далас

Вести Македонија Економија Хроника Балкан Свет Скопје Култура Спорт Магазин Menu Вести Македонија Економија Хроника Балкан Свет Скопје Култура Спорт Магазин Search Search Search Search Close this search box. Вести Македонија Економија Хроника Балкан Свет Скопје Култура Спорт Магазин Menu Вести Македонија Економија Хроника Балкан Свет Скопје Култура

„Дабл-дабл“ учиноците на Дончиќ и Јокиќ недоволни за победа на Далас и Денвер

„Дабл-дабл“ учиноците на Дончиќ и Јокиќ недоволни за победа на Далас и Денвер

Далас го претрпе петтиот пораз во 14 одигран натпревар сезонава во НБА лигата откако загуби со 113-129 од Сакраменто во натпревар во кој учиникот на словенскиот репрезентативец Лука Дончиќ проследен со 25 поени, 10 скокови и 7 асистенции не беше доволен за десетта радост во сезоната. Пораз претрпе и Денвер чие гостување кај Кливленд заврши со резултат