притисни ентер »

Пристигнува BMW Series 1 во потполно електрична изведба!
Пристигнува BMW Series 1 во потполно електрична изведба!

Пристигнува BMW Series 1 во потполно електрична изведба!

Планот на баварците за офанзива на пазарот со EV вклучува и лансирање на целосно електрична Series1 што на пазарот ќе се појави под ознаката i1… Целосниот електричниот i1 би можел да пристигне на пазарот веќе 2021 година, пишува Auto Express по разговорот со Роберт Ирлингер, шефот на BMW i . „Дури и в о предната погонска архитектура ќе видите целосно

BMW ќе лансира целосно електрична Серија 1

BMW ќе лансира целосно електрична Серија 1

Планот на BMW да го преплави пазарот со електрични автомобили вклучува лансирање на електрична Серија 1 која ќе се продава како i1 Целосниот електричниот i1 би можел да пристигне на пазарот уште во 2021 година, според Auto Express кој разговарал со шефот на BMW i, Роберт Ирлингер. „Дури и во предната погонска архитектура ќе видите целосно електрифицирани

Електричната изведба на BMW Серија 1 пристигнува 2021 година

Електричната изведба на BMW Серија 1 пристигнува 2021 година

Според плановите на BMW за електрификација на своите автомобили, во наредните четири години предвидено е да се развијат 12 целосно електрични и 13 plug-in хибридни модели. Прв од постоечките модели кој ќе добие електричен погон е актуелната генерација на серија 1. Спроед пишувањата на AutoExpress, првите луѓе на германскиот производител ги потврдиле

Електричната Серија 1 на BMW пристигнува во 2021 година

Електричната Серија 1 на BMW пристигнува во 2021 година

BMW го планира производството на 12 електрични и 13 plug-in хибридни модели во наредните четири години. Првите електрични автомобили кои ќе се појават на пазарот се iX3 SUV, i4 sedan и iNext SUV за кои се смета дека се технолошкото достигнување на компанијата. Според новите информации, BMW ќе понуди електричен автомобил базиран на актуелната Серија