притисни ентер »

Извесен е 8 мај како датум за претседателските и парламентарни избори, Ковачевски прифатил
Извесен е 8 мај како датум за претседателските и парламентарни избори, Ковачевски прифатил

Извесен е 8 мај како датум за претседателските и парламентарни избори, Ковачевски прифатил

Извесно е дека  8 мај ќе биде денот за двојни избори, премиерот Димитар Ковачевски, според денешната изјава, прифатил изборите да не се одржат одвоено, односно, напомена дека избори ќе има во мај. Ваквиот став на Ковачевски го поздрави ВМРО-ДПМНЕ: И премиер Албанец е извесно дека ќе има бидејќи „СДСМ и ДУИ имаат коалициски договор од 2020 година“,

И Ковачевски потврди за премиер Албанец – „Договорот со ДУИ е јасен и јавен од 2020 година“

И Ковачевски потврди за премиер Албанец – „Договорот со ДУИ е јасен и јавен од 2020 година“

реклама Премиер Албанец во последните 100 дена од овој владин состав се чини дека е затворена тема за сите политички партии од владината коалиција. Премиерот на земјава Димитар Ковачевски уште еднаш го потврди договорот што го имаат со ДУИ од 2020 година, а истиот се уште е на сила. Според Ковачевски, партиите кои споделуваат заеднички идеи треба да

ЗА ВМРО-ДПМНЕ Е ПРИФАТЛИВО: Дали ќе имаме двојни избори на 8 мај?

ЗА ВМРО-ДПМНЕ Е ПРИФАТЛИВО: Дали ќе имаме двојни избори на 8 мај?

Добивај вести на Viber Двојни избори можно е да се одржат на 8 мај идната година. Тоа е можниот датум за одржување на втор круг од претседателските избори заедно со парламентарните. П ремиерот Димитар Ковачевски денеска изјави дека постои доволно простор во мај да се организираат изборите во нивниот редовен термин, но дека конечниот договор меѓу партиите

Ковачевски прифаќа парламентарни избори во мај, ќе бидат заедно со вториот круг За избор на претседател

Ковачевски прифаќа парламентарни избори во мај, ќе бидат заедно со вториот круг За избор на претседател

За премиерот Димитар Ковачевски прифатливо е парламентарните избори да бидат во мај вгодина. Денеска, одговарајќи на новинарски прашања при посетата на Прилеп, тој првпат кажа дека постои доволно простор во мај да се организираат изборите. Досега премиерот говореше дека парламентарните избори ќе се одржат во нивниот редовен термин во јуни, а претседателските

Ковачевски потврди дека премиер Албанец ќе има во последните 100 дена од овој владин состав

Ковачевски потврди дека премиер Албанец ќе има во последните 100 дена од овој владин состав

Премиер Албанец во последните 100 дена од овој владин состав се чини дека е затворена тема за сите политички партии од владината коалиција, објави ТВ 21 . Премиерот на земјава Димитар Ковачевски уште еднаш го потврди договорот што го имаат со ДУИ од 2020 година, а истиот се уште е на сила. Според Ковачевски, партиите кои споделуваат заеднички идеи