притисни ентер »

ФОТО + ВИДЕО | Возач на Формула 1 продава календар со фотографии од неговиот гол задник
ФОТО + ВИДЕО | Возач на Формула 1 продава календар со фотографии од неговиот гол задник

ФОТО + ВИДЕО | Возач на Формула 1 продава календар со фотографии од неговиот гол задник

ФОТО + ВИДЕО | Возач на Формула 1 продава календар со фотографии од неговиот гол задник А.Ј. Пред 6 минути Фото: Инстаграм/ Валтери Ботас Возачот на Формула 1, Валтери Ботас, собра 150.000 долар и за добротворната организација за машко здравје „Мовембер“ , откако бил распродаден календарот „Bottass 2024“, со фотографии од неговиот гол задник, пишува

Возач на Формула 1 со продажба на календари со неговиот гол задник собрал 150.000 долари

Возач на Формула 1 со продажба на календари со неговиот гол задник собрал 150.000 долари

Почетниот печатен тираж од 10.000 примероци, по пет евра од секој за истражување на ракот на простата, брзо се распродаде. „Ви благодариме многу за вашата поддршка во ноември. Заедно со донации и календари собравме значителна сума за @Movember“, објави Ботас преку социјалните мрежи. „Конечните бројки ќе се пресметаат во наредните денови, но станува