притисни ентер »

Почнува новата кошаркарска сезона
Почнува новата кошаркарска сезона

Почнува новата кошаркарска сезона

Денеска официјално стартува 32-та сезона во Првата македонска кошаркарска лига. Бранител на тронот е МЗТ Скопје кој доминира во македонскиот шампионат во последните четири години, сите титули отидоа во Аеродром. Одбраната на тронот, „сино-белите“ ја почнуваат од Гевгелија против Кожув, меч кој се игра во сабота. Списокот на кандидати за освојување

Стартува новата сезона: Најава за сериозен атак на тронот на МЗТ Скопје

Стартува новата сезона: Најава за сериозен атак на тронот на МЗТ Скопје

Денеска и официјално стартува новата сезона во Првата лига. Бранител на тронот е МЗТ Скопје кој доминира во македонскиот шампионат во последните четири години, сите титули отидоа во Аеродром. Одбраната на тронот, „сино-белите“ ја почнуваат од Гевгелија против Кожув, меч кој се игра во сабота. Списокот на кандидати за освојување на титулата од оваа