притисни ентер »

Поевтинуваат земјоделските производи ширум Европа
Поевтинуваат земјоделските производи ширум Европа

Поевтинуваат земјоделските производи ширум Европа

Поевтинуваат земјоделските производи ширум Европа С.К. Пред 5 минути Овошје лимони портокали цени во маркети / ,,Слободен печат'' - Драган Митрески Неодамнешниот раст на цените на земјоделските производи во ЕУ нагло забави во вториот квартал од оваа година во споредба со истиот период минатата година, покажуваат податоците на Евростат. Ова е прво намалување

Приведен маж од прилепско, при претрес во неговиот дом пронајдено оружје

Приведен маж од прилепско, при претрес во неговиот дом пронајдено оружје

Приведен маж од прилепско, при претрес во неговиот дом пронајдено оружје С.Кр. Пред 2 минути Апсење/Фото: МИА Вчера полицијата го приведе пеесет и тригодишниот И.И од прилепското село Дебреште откако при претрес во неговиот дом било проонајдено оружје. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber „На 26.09.2023 во с.Дебреште, прилепско, полициски

Силната ти, Горде

Силната ти, Горде

Силната ти, Горде Биљана Секуловска Пред 56 секунди Билјана Секуловска Ниту Мицкоски ниту неговите никогаш не се извинија за ништо. А зошто, кога злоделата се наградуваат во оваа земја. Новиот Кривичен закон покажа дека оваа земја е правена исклучиво за нив. Не се предавај, Горде, доаѓаат уште поубави времиња Сигурна сум дека никој од политичарите

Спасовски: Инцидентот во Бањска не претставува закана за безбедноста на Северна Македонија

Спасовски: Инцидентот во Бањска не претставува закана за безбедноста на Северна Македонија

Спасовски: Инцидентот во Бањска не претставува закана за безбедноста на Северна Македонија С.Кр. Пред 1 минута Оливер Спасовски - министер за внатрешни работи / Фото: ,,Слободен печат'' / Драган Митрески Инцидентот во Бањска го погаѓа целиот регион, но безбедносните служби будно ја следат ситуацијата, собираат информации и вршат редовни анализи, изјави

Хрватите иронизираат дека е најдобро секоја година да има избори, така цените постојано ќе бидат ниски

Хрватите иронизираат дека е најдобро секоја година да има избори, така цените постојано ќе бидат ниски

Хрватите иронизираат дека е најдобро секоја година да има избори, така цените постојано ќе бидат ниски С.К. Пред 3 минути Одмрзнување на цените / Фото: ,,Слободен печат'' / Драган Митрески Знаците за заштеда на паричниците на потрошувачите веќе една недела ги красат полиците на трговските синџири во Хрватска. Граѓаните не ги теши тоа што владата ги

Одложени сите спортски настани во Србија, „вечното дерби“ ќе добие нов термин

Одложени сите спортски настани во Србија, „вечното дерби“ ќе добие нов термин

Одложени сите спортски настани во Србија, „вечното дерби“ ќе добие нов термин С.Д Пред 3 минути фото: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC „Вечното дерби“ помеѓу Партизан и Црвена Звезда кое требаше да се одигра во рамките од деветтото коло на фудбалската Суперлига во Србија е одложено. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Причината за одложувањето е прогласувањето

Почина познатиот актер Дејвид МекКалум

Почина познатиот актер Дејвид МекКалум

Почина познатиот актер Дејвид МекКалум А.Т. Пред 3 минути Фото: Henry McGee / imago stock&people / Profimedia Познатиот актер Дејвид МекКалум, кој стана една од најголемите телевизиски ѕвезди во 1960-тите играјќи го рускиот шпион Илја Курјакин во „The Man from U.N.C.L.E.“, почина на 90-годишна возраст. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber

Познатата актерка проговори: Имав таен абортус, на лекарите им дадов лажно име

Познатата актерка проговори: Имав таен абортус, на лекарите им дадов лажно име

Познатата актерка проговори: Имав таен абортус, на лекарите им дадов лажно име Ј.С. Пред 4 минути Фото: Instagram / kerrywashington Познатата американска актерка Кери Вашингтон (46) наскоро ќе ги објави своите мемоари „Thicker Than Water“, во кои се присетува на своите 20-ти години и тешките моменти кои тогаш ги доживеала, пишува „Пипл“. Добиј ги најважните

Холанѓаните одлучија дербито Ајакс – Феенорд да продолжи в среда

Холанѓаните одлучија дербито Ајакс – Феенорд да продолжи в среда

Холанѓаните одлучија дербито Ајакс – Феенорд да продолжи в среда Ф.К. Пред 17 секунди фото: EPA-EFE/ANP Фудбалската асоцијација на Холандија (КНВБ) денеска соопшти дека прекинатиот натпревар од шестото коло на националното првенство меѓу Ајакс и Феенорд ќе продолжи во среда на 27 септември во 14.00 часот на „Јохан Кројф Арената“, но без присуство на

ВИДЕО | Навивачите на Ајакс го прекинаа холандското дерби

ВИДЕО | Навивачите на Ајакс го прекинаа холандското дерби

ВИДЕО | Навивачите на Ајакс го прекинаа холандското дерби С.Д Пред 3 минути Фото: EPA-EFE/OLAF KRAAK Во Холандија денес се играше дербито помеѓу Ајакс и Феенорд кое при резултат 0:3 на гостите беше прекинато поради инцидент од домашните навивачи. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber За првпат во историјата Феенорд водеше против Ајакс со три