притисни ентер »

Кристиано Роналдо се пофалил со „ѕвер” од милион долари и ги воодушевил фановите!
Кристиано Роналдо се пофалил со „ѕвер” од милион долари и ги воодушевил фановите!

Кристиано Роналдо се пофалил со „ѕвер” од милион долари и ги воодушевил фановите!

Каква хистерија предизвика Кристиано Роналдо со снимката од автомобилот, доволно зборува и фактот дека за 20 минути веќе имал околу 20. илјади коментари од обожавателите на својата Инстаграм објава… Кристиано Роналдо е познат како страстен колекционер на скапоцени автомобили, а овој пат се почестил со возење на McLaren Senna. Роналдо го посетил Монте

Роналдо со нова „играчка“ од милион долари

Роналдо со нова „играчка“ од милион долари

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо кога му е здодевно си нарачува автомобили.Љубимците на четири тркала му се голема страст па и самиот не знае колку ги има во гаражата. Сега тој нарача нов „бесен“ автомобил. Станува збор за Мекларен сена“ чија вредност е „само“ милион долари. View this post on Instagram Enjoy 😉👌🏻 A post shared by Cristiano

Кристијано Роналдо со нов луксузен автомобил

Кристијано Роналдо со нов луксузен автомобил

Кристијано Роналдо е познат како фудбалер кој е стравствен колекционер на скапоцени автомобили, а овој пат се почести со уште еден луксузен ѕвер вреден цело богатство. Станува збор за опасна машина од марката „Мекларен Сена“, автомобилот кој е направен само во 500 примерока во целиот свет. Неговата цена е околу милион долари, а дури еден од моделите

Роналдо го покажа новиот „ѕвер“ од автомобил кој чини цело богатство

Роналдо го покажа новиот „ѕвер“ од автомобил кој чини цело богатство

Возниот парк на Роналдо чини неколку десетина милиони евра, а најновиот додаток со кој тој се пофали е Мекларен Сена, со сума од точно 1 милион долари. Автомобилот има 4-литарски твин-турбо В8 мотор со 789 коњски сили и е дел од програмата на супер-автомобили на Мекларен, кои иако имаат проблеми во Ф1 шампионатот, бизнис-делот им оди одлично. На Инстаграм,

Роналдо се пофали со нов автомобилски „ѕвер“

Роналдо се пофали со нов автомобилски „ѕвер“

Тоа е сосема јасно, откако неодамна беше објавено дека тој ќе го купи најновиот модел на Бугати за 11 милиони евра, но тоа нема да биде единствена нова „машина“ на португалскиот фудбалер на Јувентус. Возниот парк на Роналдо чини неколку десетина милиони евра, а најновиот додаток со кој тој се пофали е Мекларен Сена, со сума од точно 1 милион долари

Роналдо го покажа новиот „ѕвер“ од автомобил кој чини цело богатство

Роналдо го покажа новиот „ѕвер“ од автомобил кој чини цело богатство

Возниот парк на Роналдо чини неколку десетина милиони евра, а најновиот додаток со кој тој се пофали е Мекларен Сена, со сума од точно 1 милион долари. Автомобилот има 4-литарски твин-турбо В8 мотор со 789 коњски сили и е дел од програмата на супер-автомобили на Мекларен, кои иако имаат проблеми во Ф1 шампионатот, бизнис-делот им оди одлично. На Инстаграм,

По Бугатито, Роналдо се пофали со нов автомобилски „ѕвер“

По Бугатито, Роналдо се пофали со нов автомобилски „ѕвер“

Кристијано Роналдо ги сака автомобилите. Тоа е сосема јасно, откако неодамна беше објавено дека тој ќе го купи најновиот модел на Бугати за 11 милиони евра, но тоа нема да биде единствена нова „машина“ на португалскиот фудбалер на Јувентус. Возниот парк на Роналдо чини неколку десетина милиони евра, а најновиот додаток со кој тој се пофали е Мекларен

Роналдо се пофалил со “ѕвер” од милион долари: Обожавателите полуделе штом седнал во најбесниот автомобил на светот

Роналдо се пофалил со “ѕвер” од милион долари: Обожавателите полуделе штом седнал во најбесниот автомобил на светот

Кристијано Роналдо е познат како страстен колекционер на скапоцени автомобили, а овој пат се почестил со возење на McLaren Senna. Роналдо го посетил Монте Карло каде се сретнал со популарниот Луис Хамилтон додека британскиот шампион се спремал за VN Monaco. View this post on Instagram A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on May 23, 2019

Роналдо се пофалил со “ѕвер” од милион долари: Обожавателите полуделе штом седнал во најбесниот автомобил на светот

Роналдо се пофалил со “ѕвер” од милион долари: Обожавателите полуделе штом седнал во најбесниот автомобил на светот

Кристијано Роналдо е познат како страстен колекционер на скапоцени автомобили, а овој пат се почестил со возење на McLaren Senna. Роналдо го посетил Монте Карло каде се сретнал со популарниот Луис Хамилтон додека британскиот шампион се спремал за големата трка. Во меѓувреме, фудбалерот се почестил со опасна машина, McLaren Senna кој е направен во само

Кристиано Роналдо се почести со нова машина

Кристиано Роналдо се почести со нова машина

Кристиано Роналдо е познат како страстен колекционер на скапоцени автомобили, па овој пат се почести со нов „Мерцедес“. Португалецот се почести со „Мерцедес Мекларен“, автомобил кој е направен само во 500 примероци. Неговата цена е 1,45 милиони долари, што за Роналдо секако не претставува проблем. Роналдо снимката од новиот автомобил ја постираше на