притисни ентер »

Дино Мерлин се огласи по концертот во Белград: Стануваме поблиски еден до друг…
Дино Мерлин се огласи по концертот во Белград: Стануваме поблиски еден до друг…

Дино Мерлин се огласи по концертот во Белград: Стануваме поблиски еден до друг…

Дино Мерлин се огласи по концертот во Белград: Стануваме поблиски еден до друг… Јована Савевска Пред 3 минути Фото: Insatgram/ dinomerlin Легендарниот музичар Дино Мерлин во белградската „Штарк Арена“ го одржа вториот концерт, кој поминал спектакуларно, а на српската публика ѝ приредил незаборавна вечер. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber

Легендарниот Здравко Чолиќ му се придружи на Дино Мерлин на концерт во Белград

Легендарниот Здравко Чолиќ му се придружи на Дино Мерлин на концерт во Белград

Легендарниот Здравко Чолиќ вчера вечер му се придружи на Дино Мерлин на концертот во Старк Арена во Белград. Двајцата ја испеаја песната „Да ти кажем шта ми је“, од истоимениот албум на Здравко, кој го издаде во 1990 година. Напишана е од Мерлин. Музичкиот магионичар вчерашниот концерт го започна со изведбата на песната „Да шутиш“. „Вие сте фантастични

Еден покрај друг во најтешките моменти: Дино Мерлин на концертот во Белград пристигна во друштво на жената која му е најголема поддршка

Еден покрај друг во најтешките моменти: Дино Мерлин на концертот во Белград пристигна во друштво на жената која му е најголема поддршка

Еден покрај друг во најтешките моменти: Дино Мерлин на концертот во Белград пристигна во друштво на жената која му е најголема поддршка К. А. Пред 5 минути Фото: Фејсбук/Дино Мерлин/Жељко Видиновиќ Легендарниот музичар Дино Мерлин синоќа во белградската „Штарк Арена“ го одржа вториот концерт, кој како и секогаш бил спектакуларен. Добиј ги најважните

Легендарниот Здравко Чолиќ му се придружи на Дино Мерлин на концерт во Белград

Легендарниот Здравко Чолиќ му се придружи на Дино Мерлин на концерт во Белград

Легендарниот Здравко Чолиќ вчера вечер му се придружи на Дино Мерлин на концертот во Старк Арена во Белград. Двајцата ја испеаја песната „Да ти кажем … (Видео) Легендарниот Здравко Чолиќ му се придружи на Дино Мерлин на концерт во Белград Прочитај повеќе » Текстот (Видео) Легендарниот Здравко Чолиќ му се придружи на Дино Мерлин на концерт во Белград

Рамо до рамо во најтешките и најубавите моменти: Мерлин на концертот во Белград пристигнал во друштво на жената која му е најголема поддршка

Рамо до рамо во најтешките и најубавите моменти: Мерлин на концертот во Белград пристигнал во друштво на жената која му е најголема поддршка

Легендарниот музичар Дино Мерлин вчеравечер во белградската Штарк Арена го одржал својот втор концерт, кој како и секогаш бил спектакуларен. Мерлин очекувано го поддржале бројни колеги, а најголема поддршка кога доаѓал во Белград веќе години наназад е Дада, снаата на Марко Булат и сопруга на починатиот новинар Игор Булат. Дада е позната менаџерка,

Вака изгледа најскапиот настап досега: Мерлин и Чола за историја во Белград/ВИДЕО

Вака изгледа најскапиот настап досега: Мерлин и Чола за историја во Белград/ВИДЕО

Фото: Instagram zdravko.colic За изненадувањето на вториот концерт на Дино Мерлин во белградска Арена долго ќе се зборува. Легендарниот Здравко Чолиќ, сигурно најголемата југословенска музичка ѕвезда досега, му се придружи на магионичарот од БиХ синоќа на сцената на величествената Арена во улога на специјален гостин. Двајца музички генијалци синоќа

ВИДЕО | Публиката во транс: Здравко Чолиќ и Дино Мерлин направија спектакл во Белград

ВИДЕО | Публиката во транс: Здравко Чолиќ и Дино Мерлин направија спектакл во Белград

ВИДЕО | Публиката во транс: Здравко Чолиќ и Дино Мерлин направија спектакл во Белград К.С. Пред 5 минути Фото: Фејсбук/Дино Мерлин/Жељко Видиновиќ Босанскиот пејач Дино Мерлин синоќа го одржа вториот последователен концерт во Белградската арена и ѝ приреди незаборавна вечер на својата српска публика. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Покрај

Дино Мерлин ги шокираше фановите и го најави Здравко Чолиќ на својот концерт

Дино Мерлин ги шокираше фановите и го најави Здравко Чолиќ на својот концерт

Публиката на вториот по ред концерт на Дино Мерлин во Белград остана позитивно изненадена и шокирана кога на сцената го повика Здравко Чолиќ со кој заедно испеаа неколку песни и на крајот се прегрнаа. Дино го најави својот постар колега со сите епитети но и откривајки дека кога бил мал присуствувал на неговиот прв концерт во Кошево во Сараево. По големите