притисни ентер »

Важна победа за Шкупи во Велес, второлигашки победи и за Ангели и Водно Санс
Важна победа за Шкупи во Велес, второлигашки победи и за Ангели и Водно Санс

Важна победа за Шкупи во Велес, второлигашки победи и за Ангели и Водно Санс

Во пресрет на дерби дуелот утре во Куманово, вечерва беа одиграни поголем дел од натпреварите од десеттото коло во Втората кошаркарска лига. Најважната победа ја реализираа кошаркарите на Шкупи, кои беа подобри од Борец баскет, и тоа на гостински терен (60-68). Капитенот Камбери, со 19 поени (пет тројки) беше прв стрелец во составот на Шкупи, каде

Ивановиќ подобар од „неговата“ Звезда, Барселона се разбуди и остана перфектна во „Палау Блауграна“

Ивановиќ подобар од „неговата“ Звезда, Барселона се разбуди и остана перфектна во „Палау Блауграна“

Составот на Басконија славеше над Црвена Звезда со 87:85 во најнеизвесниот меч од вечерашната програма од 13. коло во Евролигата. Шпанскиот тим го издржа завршниот напад на гостите од Белград и дојде до трето славје во низа во оваа конкуренција, славје кое е слатка одмазда на стратегот Душко Ивановиќ кој оваа сезона ја започна на кормилото на Звезда

Ивановиќ и се „одмазди“ на Ц. Звезда, Фенер испушти голема предност и загуби кај Барса

Ивановиќ и се „одмазди“ на Ц. Звезда, Фенер испушти голема предност и загуби кај Барса

Кошаркарите на Црвена Звезда беа поразени од Басконија во Виторија со 87:85 во еден од најинтересните дуели во тековното коло. Избраниците на Душко Ивaновиќ беа во одлична шутерска форма, но Ц. Звезда го доведе натпреварот до драматична завршница, но на крајот не успеа да ја извојува првата гостинска победа. Во дербито на вечерашната програма од 13