притисни ентер »

Зајон повторно има проблем со килограмите
Зајон повторно има проблем со килограмите

Зајон повторно има проблем со килограмите

Кошаркарот на Њу Орлеанс Пеликанс Зајон Вилијамсон повторно е на мета на критики поради лошата состојба и вишокот килограми. Добро информираниот новинар Кристијан Кларк известува дека Вилијамсон ги игнорира советите од експертите. Кларк, исто така, истакна дека Пеликаните неуморно работат со Зајон за да ја подобрат оваа наводно „лоша работна етика“,