притисни ентер »

Млад скопјанец нападнат во Ѓорче Петров

Млад скопјанец нападнат во Ѓорче Петров

Млад скопјанец нападнат во Ѓорче Петров На 16.10.2021 во 21:50 часот во СВР Скопје Ф.И.(26) од Скопје пријавил дека околу 20:50 часот на подрачјето на Ѓорче Петров, по претходна расправија, бил нападнат со тврд предмет од Н.Н. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Скопјанец нападнал четири лица и им се заканувал со нож

Скопјанец нападнал четири лица и им се заканувал со нож

Скопјанец нападнал четири лица и им се заканувал со нож На 17.10.2021 на подрачјето на Аеродром полициски службеници од СВР Скопје го привеле Б.Б.(24) од Скопје, постапувајќи по пријава од Е.М.(38) од Скопје според која околу 01:45 часот, на подрачјето на Аеродром, Б.Б. физички ги нападнал и се заканувал со остар предмет кон пријавителот, П.Н., К.П

Голем одзив на граѓаните во Ѓорче Петров и Аеродром

Голем одзив на граѓаните во Ѓорче Петров и Аеродром

Според најновите информации од терен, висока излезеност има во скопските општини Ѓорче Петров и Аеродром. Во Ѓорче Петров до 13 часот и обработените податоци гласале над 8 илјади гласачи. Во Аеродром до 13 часот и обработените податоци гласале близу 13 илјади гласачи. Инаку, досега до 13 часот гласале вкупно 360.565 гласачи, додека право на глас имаат

Висока заинтересираност за гласање во скопските општини Ѓорче Петров и Аеродром

Висока заинтересираност за гласање во скопските општини Ѓорче Петров и Аеродром

Висока заинтересираност за гласање во скопските општини Ѓорче Петров и Аеродром (ФОТО) Според најновите информации од терен, висока излезеност има во скопските општини Ѓорче Петров и Аеродром. Во Ѓорче Петров до 13 часот и обработените податоци, пак гласале над 8 илјади гласачи. Во Аеродром до 13 часот и обработените податоци гласале близу 13 илјади