притисни ентер »

Арсеновски: Прекрасно е кога ќе дадеш гол во последната секунда, Пролет ќе игра уште подобро…
Арсеновски: Прекрасно е кога ќе дадеш гол во последната секунда, Пролет ќе игра уште подобро…

Арсеновски: Прекрасно е кога ќе дадеш гол во последната секунда, Пролет ќе игра уште подобро…

Филип Арсеновски летово пристигна во Пролет, правејќи камбек во македонскиот ракомет по авантурата во Швајцарија и одличниот пивот се покажа како големо засилување за скопскиот суперлигаш. Тој веќе одигра низа добри партии во дресот на Тинекс Пролет, а најдобрата ја имаше токму во последното коло, кога го предводеше тимот до значајна победа на гостувањето

Арсеновски: Пролет заслужува плеј-оф, радува голот за победа од центар

Арсеновски: Пролет заслужува плеј-оф, радува голот за победа од центар

Филип Арсеновски летово пристигна во Пролет, правејќи камбек во македонскиот ракомет по авантурата во Швајцарија и одличниот пивот се покажа како големо засилување. Тој веќе одигра низа добри партии во дресот на Пролет, а најдобрата ја имаше токму во последното коло, кога го предводеше тимот до значајна победа на гостувањето против Мулти Есенс . Арсеновски

Арсеновски со гол во последната секунда му донесе триумф на Тинекс Пролет

Арсеновски со гол во последната секунда му донесе триумф на Тинекс Пролет

ВИДЕО: Арсеновски со гол во последната секунда му донесе триумф на Тинекс Пролет Ф.К. Пред 7 секунди Славјето на РК Тинекс Пролет по победата над РК Мулти Есенс/фото: rkprolet.mk Филип Арсеновски е херојот на Тинекс Пролет на гостувањето против Мулти Есенс откако донесе победа од минимални 31-32, за победничко деби на клупата на новиот тренер Александар

Драма во „Автокоманда“: Арсеновски со гол од центар донесе победа за Пролет

Драма во „Автокоманда“: Арсеновски со гол од центар донесе победа за Пролет

Ракометарите на Тинекс Пролет остварија драматична победа над Мулти Есенс од 32:31 во вториот меч од денешната програма во Суперлигата. Ова беше супер борбен, возбудлив и неизвесен меч во кој домаќините имаа минимална предност на полувреме од 17:16 за да по паузата двете екипи имаат свои моменти, се менуваа во водство за да кулминацијата дојде до последната

Драма во „Автокоманда“: Мулти Есенс израмни со цепелин, Пролет победи со звукот на сирената

Драма во „Автокоманда“: Мулти Есенс израмни со цепелин, Пролет победи со звукот на сирената

Супердраматичен беше денешниот натпревар меѓу Мулти Есенс и Пролет на кој гостите по огромна борба славеа со минимални 31-32, и тоа со гол постигнат буквално со звукот на сирената од страна на пивотот Филип Арсеновски. Александар Јовиќ имаше победничко деби на клупата на Пролет, но на овој стручњак дефинитивно му е јасно дека мора да има значаен напредок

Јовиќ дебитира со победа: Драмата во Автокоманда со среќен крај за Пролет!

Јовиќ дебитира со победа: Драмата во Автокоманда со среќен крај за Пролет!

Ракометарите на Пролет дојдоа до исклучително важна победа во битката за место во плејофот, откако вечерва, како гости, го совладаа Мулти Есенс (32-31) со гол буквално во последната секунда. Ова воедно беше победнички старт за Александар Јовиќ на клупата на тимот од скопската населба Мичурин, каде што дојде набрзо по отказот во Пелистер. Младиот состав

Пролет со сирената се спаси од „срам“

Пролет со сирената се спаси од „срам“

РК МУЛТИ ЕСЕНС - РК ПРОЛЕТ 62   31-32 (17-16) Сала: „Автокоманда“ во Скопје. Судии: Димитар Митревски и Благојче Тодоровски. Контролор: Игор Огненов РК МУЛТИ ЕСЕНС: Ерманоски, Димевски 6, Костовски, Илиески 5, Д. Узунчев 3, Петрески, Трајчев, Трајковски, Василевски, Т. Узунчев, Димовски 7, Јорданов 6, Карасманакис 3 Седмерци: 2/2 Исклучувања: 8 мин

Лудиот финиш за Пролет: Арсеновски со гол од центар донесе деби со победа на Јовиќ!

Лудиот финиш за Пролет: Арсеновски со гол од центар донесе деби со победа на Јовиќ!

Екипата на Пролет впиша важни бодови на своето конто во групата Б од Суперлигата. На дебито на Александар Јовиќ на клупата, ракометарите на Пролет со гол во последните секунди го совладаа Мулти Есенс (31-32) и се зацврстија на четвртата позиција на табелата. Комплетниот натпревар: Гостите помотивирано го отворија натпреварот. Избраниците на поранешниот

Јовиќ тргна со победа: Драма во Автокоманда со среќен крај за Пролет

Јовиќ тргна со победа: Драма во Автокоманда со среќен крај за Пролет

Доста интерсен натпревар се одигра во Автокоманда. Победникот меѓу Мулти Есенс и Пролет беше решен во последната секунда. По голот на Илиевски за 31-31, Арсеновски со звукот на сирената ги постави крајните 31-32. Ова беше деби меч за Александар Јовиќ на клупата на Пролет каде дојде од Пелистер. Младиот состав на Мулти Есенс одигра одличен натпревар