притисни ентер »

Леброн ја испорача асистенцијата на вечерта по големото финале
Леброн ја испорача асистенцијата на вечерта по големото финале

Леброн ја испорача асистенцијата на вечерта по големото финале

Леброн Џејмс е првиот играч кој ја доби МВП наградата во НБА Купот, откако „кралот“ беше избран за најдобар од страна на експертите и гласачите на турнирот кој оваа година доби своја промоција. НБА Купот се одигра на средина на сезоната и во своето прво издание видовме победа на „езерџиите“, кои во седумте натпревари беа водени од својот лидер и прва