притисни ентер »

Бразилецот џабе се правдаше: Како Луиз Фелипе го „јавна“ Кореа и заработи директен црвен картон
Бразилецот џабе се правдаше: Како Луиз Фелипе го „јавна“ Кореа и заработи директен црвен картон

Бразилецот џабе се правдаше: Како Луиз Фелипе го „јавна“ Кореа и заработи директен црвен картон

Дербито меѓу Лацио и Интер заврши со победа на домаќините од 3-1, но оваа средба донесе и контроверзни моменти, тензија која беше заокружена по последниот судиски свиреж. Имено домашниот дефанзивец тргна да слави со доскорешниот соиграч Хоакин Кореа кој сега е дел од Интер, односно го „јавна“ по што Аргентинецот очекувано реагираше. За овој потег Бразилецот

Му скокна на другарот ривал на грб, доби црвен и – прсна во плач!

Му скокна на другарот ривал на грб, доби црвен и – прсна во плач!

Дербито меѓу Лацио и Интер во Серија А (3-1) донесе повеќе интересни моменти, а еден од оние кои се најде во фокусот на вниманието е црвениот картон на Луис Фелипе . Играчот на лацијалите на крајот на натпреварот реши да направи потег за кој доби бизарно исклучување. Му скокна на грбот на Хоакин Кореа , сегашен играч на Интер, а негов добар другар

Му се качи на грб на противничкиот играч и доби црвен картон

Му се качи на грб на противничкиот играч и доби црвен картон

Мечот меѓу Лацио и Интер кој заврши 3:1 донесе неколку интересни моменти, а освен четирите гола беше виден и црвен картон на Луис Фелипе. Играчот на Лацио во финишот на мечот направи потег за кој беше исклучен. Тој му скокна на грб на играчот на Интер Хоакин Кореа, инаку негов пријател уште од деновите кога двајцата беа во Лацио. Кореа го турна Фелипе

Луис Фелипе заработи бизарен црвен картон по натпреварот со Интер 🎥

Луис Фелипе заработи бизарен црвен картон по натпреварот со Интер 🎥

Лацио во дербито на колото во италијанското првенство славеше против Интер, а една бизарна сцена беше видена после натпреварот. Бразилецот Луис Фелипе славејќи ја победата скокна на Хоакин Кореа , неговиот поранешен соиограч кој сега го носи дресот на Интер. Останатите фудбалери на Интер тоа го сфатија како провокација, па тргнаа да се пресметаат со

Најбизарниот црвен картон во историјата – Луиз Фелипе го провоцираше пријателот Кореа

Најбизарниот црвен картон во историјата – Луиз Фелипе го провоцираше пријателот Кореа

Во италијанското дерби помеѓу Лацио и Интер имаше многу интересни, комични, контроверзни моменти, но крајот на мечот беше навистина неверојатен откако Луиз Фелипе доби црвен картон за тоа што му скокна на грбот на својот близок пријател Хоакин Кореа, а судијата Ирати го сфати тоа како провокација. Кореа, заедно со тренерот Симоне Инзаги, во текот на

Најбизарниот црвен картон во историјата – Луиз Фелипе го провоцираше пријателот Кореа

Најбизарниот црвен картон во историјата – Луиз Фелипе го провоцираше пријателот Кореа

Во италијанското дерби помеѓу Лацио и Интер имаше многу интересни, комични, контроверзни моменти, но крајот на мечот беше навистина неверојатен откако Луиз Фелипе доби црвен картон за тоа што му скокна на грбот на својот близок пријател Хоакин Кореа, а судијата Ирати го сфати тоа како провокација. Кореа, заедно со тренерот Симоне Инзаги, во текот на

Најбизарниот црвен картон во историјата – Луиз Фелипе го провоцираше пријателот Кореа

Најбизарниот црвен картон во историјата – Луиз Фелипе го провоцираше пријателот Кореа

Во италијанското дерби помеѓу Лацио и Интер имаше многу интересни, комични, контроверзни моменти, но крајот на мечот беше навистина неверојатен откако Луиз Фелипе доби црвен картон за тоа што му скокна на грбот на својот близок пријател Хоакин Кореа, а судијата Ирати го сфати тоа како провокација. Кореа, заедно со тренерот Симоне Инзаги, во текот на

Најбизарниот црвен картон во историјата – Луиз Фелипе го провоцираше пријателот Кореа

Најбизарниот црвен картон во историјата – Луиз Фелипе го провоцираше пријателот Кореа

Во италијанското дерби помеѓу Лацио и Интер имаше многу интересни, комични, контроверзни моменти, но крајот на мечот беше навистина неверојатен откако Луиз Фелипе доби црвен картон за тоа што му скокна на грбот на својот близок пријател Хоакин Кореа, а судијата Ирати го сфати тоа како провокација. Кореа, заедно со тренерот Симоне Инзаги, во текот на

Неверојатни сцени: Луиз Фелипе го „јавна“ Кореа, па почна да плаче откако доби црвен картон!

Неверојатни сцени: Луиз Фелипе го „јавна“ Кореа, па почна да плаче откако доби црвен картон!

Дерби пресметката меѓу Лацио и Интер донесе голема тензија меѓу актерите на двата тима, а се започна со акцијата за 2:1 во 81-та минута кога Андерсон погоди за 2:1 додека Димарко лежеше на земја и се жалеше на повреда. Играчите на Интер збеснаа бидејќи противникот даде гол додека нивни соиграч беше на тревата и во тој хаос Ирати додели четири жолти