притисни ентер »

ВМРО-ДПМНЕ за инцидентите во Собранието: договорена драма меѓу Апасиев и Левица со ДУИ и СДС
ВМРО-ДПМНЕ за инцидентите во Собранието: договорена драма меѓу Апасиев и Левица со ДУИ и СДС

ВМРО-ДПМНЕ за инцидентите во Собранието: договорена драма меѓу Апасиев и Левица со ДУИ и СДС

„ВМРО-ДПМНЕ на исценираните инциденти на Левица гледа како евтина провидна и договорена драма меѓу Апасиев и Левица со ДУИ и СДС. Дотолку повеќе што присутната коалиција СДС, Левица и ДУИ во градот Скопје од денес започна да функционира и во Собранието. Навистина е чудно бурното реагирање на Левица за Деловникот, наспроти молчењето во Собранието за

ВМРО-ДПМНЕ: Инцидентот на Левица е драма договорена со СДС и ДУИ

ВМРО-ДПМНЕ: Инцидентот на Левица е драма договорена со СДС и ДУИ

ВМРО-ДПМНЕ вечерва соопшти дека инцидентот што го предизвика Левица во Собранието е исцениран и на него гледа како на евтина провидна и договорена драма со ДУИ и СДСМ. „Дотолку повеќе што присутната коалиција СДС, Левица и ДУИ во градот Скопје од денес започна да функционира и во Собранието. Навистина е чудно бурното реагирање на Левица за Деловникот,

Материјалната штета што ја направи Крмов од Левица ќе си ја плати тој, вели Талат Џафери и потсетува дека околу говорницата пратеник нема имунитет

Материјалната штета што ја направи Крмов од Левица ќе си ја плати тој, вели Талат Џафери и потсетува дека околу говорницата пратеник нема имунитет

По револт, насилно однесување, пцовки и навреди во пленарната собраниска сала, упатени од двајцата пратеници на „Левица“ Борислав Крмов и Димитар Апасиев, власта и ВМРО-ДПМНЕ со 83 гласа „за“ го донесоа новиот Собраниски деловник. „Против“ гласаа само Крмов и Апасиев. Деловникот ќе важи од следниот парламентарен состав. Од насилното однесување на пратеникот

ВМРО-ДПМНЕ: Евтина, провидна и договорена драма меѓу Апасиев и Левица со ДУИ и СДС

ВМРО-ДПМНЕ: Евтина, провидна и договорена драма меѓу Апасиев и Левица со ДУИ и СДС

ВМРО-ДПМНЕ на исценираните инциденти на Левица гледа како евтина провидна и договорена драма меѓу Апасиев и Левица со ДУИ и СДС. Дотолку повеќе што присутната коалиција СДС, Левица и ДУИ во градот Скопје од денес започна да функционира и во Собранието. Навистина е чудно бурното реагирање на Левица за Деловникот, наспроти молчењето во Собранието за

ВМРО-ДПМНЕ за инцидентите во Собранието: договорена драма меѓу Апасиев и Левица со ДУИ и СДС

ВМРО-ДПМНЕ за инцидентите во Собранието: договорена драма меѓу Апасиев и Левица со ДУИ и СДС

„ВМРО-ДПМНЕ на исценираните инциденти на Левица гледа како евтина провидна и договорена драма меѓу Апасиев и Левица со ДУИ и СДС. Дотолку повеќе што присутната коалиција СДС, Левица и ДУИ во градот Скопје од денес започна да функционира и во Собранието. Навистина е чудно бурното реагирање на Левица за Деловникот, наспроти молчењето во Собранието за

Апасиев со чевел удираше печати на амандманите

Апасиев со чевел удираше печати на амандманите

Фото: принтскрин Пратеникот од Левица, Димитар Апасиев на денешната седница со чевел удираше печати на амандманите и му ги доставуваше на спикерот Мисовски, со цел како што посочува да демонстрира пародизација на процесот. Ова се случи по забелешката дека 2.500 амандмани на Левица не биле заверени и само 12 од нив биле исправни. – Еве го ‘Жан Моне’

ВМРО-ДПМНЕ: Eвтина, провидна и договорена драма на Левица со ДУИ и СДС

ВМРО-ДПМНЕ: Eвтина, провидна и договорена драма на Левица со ДУИ и СДС

Дотолку повеќе што присутната коалиција СДС, Левица и ДУИ во градот Скопје од денес започна да функционира и во Собранието. Навистина е чудно бурното реагирање на Левица за Деловникот, наспроти молчењето во Собранието за францускиот предлог или за скандалот на онкологија. Всушност Апасиев кога не беше за филибастеринг и беше коалициски партнер на СДС