притисни ентер »

Кошмар за „фармацевтите“, за полувреме примија пет гола од Баерн
Кошмар за „фармацевтите“, за полувреме примија пет гола од Баерн

Кошмар за „фармацевтите“, за полувреме примија пет гола од Баерн

Дербито на 8.коло во Бундеслигата, се претвори во кошмар за фудбалерите на Баер Леверкузен. На домашен терен, тие по првиот дел, губат од Баерн Минхен со 5:0. Кошмарното полувреме за Баерн, го најави Левендовски по само четири минути игра. Постигна гол со кој уште еднаш ја потврди екстра класата. Следуваше период на игра во кој Баерн приситскаше кон

Мат во три потези: Магичен погодок со пета на Левандовски против Леверкузен

Мат во три потези: Магичен погодок со пета на Левандовски против Леверкузен

Баерн Минхен си пигрува со Баер Леверкузен на денешното гостување на „БајАрена“ со што само потврдува дека едноставно е недопирлив во Бундеслигата, односно дека треба да се случи чудо, па некој да му ја грабне титулата од раце. Уште во првиот дел „баварците испукаа петарда“ во мрежата на домаќините, серија која во 4 минута со магичен погодок ја најави

Баварците се велесила во Германија – за едно полувреме му пукнаа „петарда“ на Баер во Леверкузен

Баварците се велесила во Германија – за едно полувреме му пукнаа „петарда“ на Баер во Леверкузен

Баерн Минхен ја демонстрира својата фудбалска надмоќ во Бундес-лигата откако попладнево на гостински терен го демолира Баер Леверкузен, со неверојатни 0-5 по само едно одиграно полувреме на „Бај Арена“. Поразот во минатото коло од Ајнтрахт очиледно послужи како дополнителна мотивација, Баерн денеска игра перфектен меч што го почна со мајсторски погодок

Голеада во Леверкузен: Баерн Минхен по 37 минути води со 5-0!

Голеада во Леверкузен: Баерн Минхен по 37 минути води со 5-0!

Баерн Минхен нема милост на гостувањето во Леверкузен кај Баер бидејќи по првиот дел води со убедливи 5-0 и се наоѓа на праг до нов триумф во Бундеслигата. Голеадата ја почна Роберт Левандовски во четвртата минута, по што следеше целосен распад на домаќините од 30 до 37. минута, кога во листата на стрелци се запишаа полскиот напаѓач Томас Милер и двапати

Без милост: Баерн му даде четири гола за 7 минути на Баер во Леверкузен

Без милост: Баерн му даде четири гола за 7 минути на Баер во Леверкузен

Тоа е вистинска германска машина Баерн Минхен убедливо со 5:0 води на гостувањето кај Баер Леверкузен во меч кој требаше да биде дерби во Бундеслигата. Роберт Левандовски со прекрасен погодок по само три минути игра, најави дека шампионот е расположен за погодоци. Голот на Левандовски може да го видите ТУКА. По тој погодок, мирно беше до 30 минута,

Магија на Левандовски меѓу пет играчи на Баер

Магија на Левандовски меѓу пет играчи на Баер

Одличен потег на првата ѕвезда Баерн Минхен по само три минути игра поведе на големото дерби против Баер во Леверкузен и тоа благодарение на првата ѕвезда во Бундеслигата, Роберт Левандовски. Најдобриот стрелец во германското првенство со фантастичен потег го матираше голманот на домаќините. Иако беше опкружен со неколку противнички играчи, Левандовски

Нов меч, ново ремек-дело на „Левандињо“ – епска пета во мрежата на Баер

Нов меч, ново ремек-дело на „Левандињо“ – епска пета во мрежата на Баер

Роберт Левандовски продолжува да ја одушевува фудбалската јавност и постигна нов спектакуларен гол во дресот на Баерн Минхен . Искусниот напаѓач на натпреварот против со епски погодок го отвори дербито со Баерн Леверкузен, откако на додавање на Серж Гнабри , на мајсторски начин – со пета ја смести топката во противничката мрежа. Голот на Левандовски

Мајсторија на Роберт Левандовски

Мајсторија на Роберт Левандовски

ВИДЕО: Мајсторија на Роберт Левандовски Фудбалерите на Баерн поведоа во дербито на рундата во Бундеслигата преку мајсторскиот гол на Роберт Левандовски. Леон Горецка испрати долга топка од слободен удар, а во казнениот простор го најде Упамекано. Стоперот од прва ја префрли топката во шеснаесетникот, каде Полјакот се најде и мајсторски се снајде. Тоа

Мајсторија на Роберт Левандовски

Мајсторија на Роберт Левандовски

Фудбалерите на Баерн поведоа во дербито на рундата во Бундеслигата преку мајсторскиот гол на Роберт Левандовски. Леон Горецка испрати долга топка од слободен удар, а во казнениот простор го најде Упамекано. Стоперот од прва ја префрли топката во шеснаесетникот, каде Полјакот се најде и мајсторски се снајде. Тоа е негов осми гол оваа сезона во германското