притисни ентер »

Две лица искасани од кучиња скитници во Скопје
Две лица искасани од кучиња скитници во Скопје

Две лица искасани од кучиња скитници во Скопје

Две лица буле искасани од кучиња скитници во главниот град. Имено, синоќа во 01.10 часот во СВР Скопје, З.Н.(58) од Скопје пријавил дека во Маџир Маало бил каснат од куче скитник. Истиот ден во 17.15 часот во Полициската станица Гази Баба, С.С.(42) од Скопје пријавила дека на ул.„Разлошка“ нејзината малолетна ќерка била касната од куче скитник.

Две лица искасани од кучиња скитници во Скопје

Две лица искасани од кучиња скитници во Скопје

Две лица биле искасани од кучиња скитници во главниот град. Имено, синоќа во 01.10 часот во СВР Скопје, З.Н.(58) од Скопје пријавил дека во Маџир Маало бил каснат од куче скитник. Истиот ден во 17.15 часот во Полициската станица Гази Баба, С.С.(42) од Скопје пријавила дека на ул.„Разлошка“ нејзината малолетна ќерка била касната од куче скитник.

Две лица искасани од кучиња скитници во Скопје

Две лица искасани од кучиња скитници во Скопје

Две лица буле искасани од кучиња скитници во главниот град. Имено, синоќа во 01.10 часот во СВР Скопје, З.Н.(58) од Скопје пријавил дека во „Маџир Маало“ бил каснат од куче скитник. Истиот ден во 17.15 часот во Полициската станица Гази Баба, С.С.(42) од Скопје пријавила дека на ул.„Разлошка“ нејзината малолетна ќерка била касната од куче скитник.

Охриѓанец пријавил дека бил каснат од куче скитник на кеј „Димитар Влахов“ во Скопје

Охриѓанец пријавил дека бил каснат од куче скитник на кеј „Димитар Влахов“ во Скопје

Скопје/Охрид, 26. септември 2023 (ОХРИДПРЕС) – На 25-ти септември 2023 година, во 09:00 часот, во Полициската станица Центар, 32-годишен охриѓанец пријавил дека било каснат од куче скитник. – Инцидентот се случил на кеј „Димитар Влахов“ во Скопје, информираат од МВР. (Крај) извор: МВР фото: архива