притисни ентер »

Еурофарм Пелистер го пречекува Кил со желба за да се бори до крај

Еурофарм Пелистер го пречекува Кил со желба за да се бори до крај

Македонскиот шампион Еурофарм Пелистер вечерва во Битола пред домашната публика ќе го пречека германскиот шампион Кил во рамки од третото коло од Лигата на шампионите. Пелистерци во претходните две кола, против Колстад и Алборг, беа убедливо поразени, па во дуелот со бундеслигашот ќе се обидат да го поправат впечатокот и на своите навивачи да им понудат

ЛШ, Јовиќ: Со нашиот трпелив напад да ја спречиме брзата игра на Кил

ЛШ, Јовиќ: Со нашиот трпелив напад да ја спречиме брзата игра на Кил

ЛШ, Јовиќ: Со нашиот трпелив напад да ја спречиме брзата игра на Кил Ф.К. Пред 1 минута фото: РК Еурофарм Пелистер Денеска од 18.45 часот во салата „Боро Чурлевски“ во Битола екипата на Еурофарм Пелистер против Кил ќе го игра својот трет натпревар сезонава во ракометната Лига на шампионите . Играчите на Александар Јовиќ ги очекува нов тежок меч против

Кил – нова пеколна задача за македонскиот првак

Кил – нова пеколна задача за македонскиот првак

Пелистер продолжува со битките во Лигата на шампиони. Пред македонскиот првак е нова тешка задача во групната фаза, во салата „Боро Чурлевски“ гостува Кил, дуелот е закажан со почеток во 18:45 часот. Избраниците на тренерскиот тандем, Јовиќ и Шундовски ги бараат првите бодови по поразите од Алборг и Колстад. На другата страна пак бундес-лигашот е во

Пелистерци се „загреаја“ за тешкиот предизвик против гигантот Кил

Пелистерци се „загреаја“ за тешкиот предизвик против гигантот Кил

Актуелниот македонски шампион, Еурофарм Пелистер , го одржа официјалниот тренинг пред тешкиот предизвик во Лигата на шампионите против германскиот гигант, Кил . Битолскиот тим со два порази ја стартуваше групната фаза од елитното натпреварување, не е фаворит и на пресметката со Кил, но сепак, Германците ги очекува пеколна атмосфера во салата „Боро