притисни ентер »

Бразилецот Куња ги покажа лузните од дуелот со голманот на Еквадор 📸
Бразилецот Куња ги покажа лузните од дуелот со голманот на Еквадор 📸

Бразилецот Куња ги покажа лузните од дуелот со голманот на Еквадор 📸

Напаѓачот на бразилската фудбалска репрезентација, Матеус Куња утрово на социјалните мрежи објави фотографија на која можеше да се забележат лузни по неговиот врат, кои се како последица на еден старт на натпреварот меѓу Еквадор и Бразил (1-1) во квалификациите за Светското првенство (СП). Натпреварот го одбележаа два гола, но и четири црвени картони

Старт за во затвop – ова е тоа!

Старт за во затвop – ова е тоа!

Во рамките од 14. коло од квалификациите за Светското првенство во Катар во КОНМЕБОЛ зоната, Бразил му гостуваше на Еквадор. Натпреварот донесе многу акција уште во првите 20 минути. Бразил поведе со 0:1 во шестата минута, а веќе во 15-та исклучен од игра беше голманот на Еквадор, поради прекршок за кој кај нас се вели дека се завршува во затвор. Веќе

Алисон доби ДВА црвени картони, но ВАР двапати го спаси!

Алисон доби ДВА црвени картони, но ВАР двапати го спаси!

Репрезентациите на Еквадор и Бразил го поделија пленот (1-1) во квалификациите за Светското првенство во Јужна Америка. Оваа средба во Еквадор беше далеку од нормален квалификациски натпревар, бидејќи доста наликуваше на физичка пресметка. Дуелот заврши со по еден црвен картон на двете страни, исклучени беа домашниот голман Домингез (поради брутален

Алисон „патосираше“ двајца ривали, два пати беше исклучен но бранеше до крај!

Алисон „патосираше“ двајца ривали, два пати беше исклучен но бранеше до крај!

Алисон Бекер и ВАР беа главни протагонисти на дуелот помеѓу Еквадор и Бразил, голманот „патосираше" двајца ривали, два пати беше исклучен но одлуките беа преиначени и тој бранеше до крајот на мечот. Алисон Бекер и ВАР беа главни протагонисти на дуелот помеѓу Еквадор и Бразил, голманот „патосираше" двајца ривали, два пати беше исклучен но одлуките беа

Куња обелодени какви траги има од ужасниот старт: Како ќе и објаснам на сопругата….

Куња обелодени какви траги има од ужасниот старт: Како ќе и објаснам на сопругата….

Матеус Куња беше „жртва“ на ужасен хорор старт на натпреварот меѓу Еквадор и Бразил, а најдобра вест е што мина без посериозна повреда со оглед на тоа што глетката беше навистина непријатна. Голманот на Еквадор со кунг-фу потег го патосираше напаѓачот на Атлетико Мадрид и му заби крампони во вратот, па уште за време на преносот на мечот беше очигледно

Бразилецот покажа што му направи голманот на Еквадор: Што ќе и кажам на жена ми кога ќе се вратам дома

Бразилецот покажа што му направи голманот на Еквадор: Што ќе и кажам на жена ми кога ќе се вратам дома

Напаѓачот на бразилската фудбалска репрезентација Матеус Куња утрово на социјалните мрежи објави фотографија на која се гледаат лузните. Бразил синоќа ремизираше 1:1 на гостувањето кај Еквадор во квалификациите за Светското првенство. Покрај двата гола, натпреварот го одбележаа и два црвени картони. Впрочем, беа прикажани четири, од кои две на бразилскиот

Историја: Алисон доби два црвени картони, но остана на голот до крајот на мечот!

Историја: Алисон доби два црвени картони, но остана на голот до крајот на мечот!

Кунг-фу стартот на голманот на Еквадор можеше да заврши доста лошо и вистинска среќа е што Куња од Бразил мина без посериозна повреда, но ова не беше единствениот инцидент во кој еден голман се најде во центарот на вниманието. Натпреварот во Кито меѓу Еквадор и Бразил беше навистина хаотичен и понуди доста тензични моменти на теренот, па покрај двата

Куња обелодени какви траги има од ужасниот старт: Како ќе и објаснам на сопругата…

Куња обелодени какви траги има од ужасниот старт: Како ќе и објаснам на сопругата…

Матеус Куња беше „жртва“ на ужасен хорор старт на натпреварот меѓу Еквадор и Бразил, а најдобра вест е што мина без посериозна повреда со оглед на тоа што глетката беше навистина непријатна. Голманот на Еквадор со кунг-фу потег го патосираше напаѓачот на Атлетико Мадрид и му заби крампони во вратот, па уште за време на преносот на мечот беше очигледно