притисни ентер »

Надал го дозна првиот противник на Ролан Гарос
Надал го дозна првиот противник на Ролан Гарос

Надал го дозна првиот противник на Ролан Гарос

Германецот Јаник Ханфман ќе биде првиот противник на бранителот на титулата на Ролан Гарос, Рафаел Надал. Тој има 27 години и моментално стои на 184. позиција на АТП листата. Неговите шанси за пласман во второто коло се сведени на минимум. Тоа ќе биде негов втор меч на Грен слем турнирите. Првиот на УС Опен 2018 го загуби од својот сонародник Филип

Ѓоковиќ направи штета во вежбалница, па им се извини на Французите

Ѓоковиќ направи штета во вежбалница, па им се извини на Французите

Најдобрите светски тенисери напорно се подготвуваат за Грен слем турнирот во Париз, Ролан Гарос. Еден од главните фаворити за трофејот Новак Ѓоковиќ работи максимално за да го симне Рафаел Надал од тронот. Понекогаш неговите тренинзи се немилосрдни, а доказ за тоа е направената штета во вожбалница од страна на српскиот тенисер. Тој ја опиша ситуацијата

Ѓоковиќ направи штета во вежбалница, па им се извини на Французите

Ѓоковиќ направи штета во вежбалница, па им се извини на Французите

ВИДЕО: Ѓоковиќ направи штета во вежбалница, па им се извини на Французите Најдобрите светски тенисери напорно се подготвуваат за Грен слем турнирот во Париз, Ролан Гарос. Еден од главните фаворити за трофејот Новак Ѓоковиќ работи максимално за да го симне Рафаел Надал од тронот. Понекогаш неговите тренинзи се немилосрдни, а доказ за тоа е направената

Ѓоковиќ направи штета во вежбалница, па им се извини на Французите

Ѓоковиќ направи штета во вежбалница, па им се извини на Французите

Најдобрите светски тенисери напорно се подготвуваат за Грен слем турнирот во Париз, Ролан Гарос. Еден од главните фаворити за трофејот Новак Ѓоковиќ работи максимално за да го симне Рафаел Надал од тронот. Понекогаш неговите тренинзи се немилосрдни, а доказ за тоа е направената штета во вожбалница од страна на српскиот тенисер. Тој ја опиша ситуацијата

Кој со кого на “Ролан Гарос“

Кој со кого на “Ролан Гарос“

Одржана жрепката за претстојниот Грен слем турнир, Ролан Гарос. Истата донесе лесен распоред за првиот фаворит Рафаел Надал кој ќе игра против квалификанти во првите две кола. Новак Ѓоковиќ, лидерот на АТП листата, ќе тргне против Хуберт Хукаш, а Роџер Федерер ќе игра со Лоренцо Сонего. Ако се оди според планот, Федерер и Надал би се сретнале во полуфиналето,

Ништо од париско финале Надал-Федерер, би се сретнале во полуфиналето

Ништо од париско финале Надал-Федерер, би се сретнале во полуфиналето

Рафаел Надал и Роџер Федерер се сместени во истиот дел од ждрепката за Франција опен на Ролан Гарос, што значи дека двајцата долгогодишни ривали би се сретнале во полуфиналето. Надал ќе брка 12. титула на Ролан Гарос, додека Федерер, кој ја освои титулата во 2009 година, игра првпат на турнирот од 2015 година. Надал стартува против квалификант, додека

Ролан Гарос: Федерер тргнува против Сонего, а Ѓоковиќ против Хуркаш

Ролан Гарос: Федерер тргнува против Сонего, а Ѓоковиќ против Хуркаш

Роџер Федерер ќе се врати на терените на Ролан Гарос по четири години пауза, а ждребот му додели на Швајцарецот лесен противник на стартот од овој гренслем турнир. Италијанскиот тенисер Лоренцо Сонего е ривал на Федерер во првото коло од Ролан Гарос, а најтежок ривал на неговиот дел од костурот е Стефанос Циципас. Рафаел Надал ќе ја почне одбраната

Ништо од париско финале Надал-Федерер, би се сретнале во полуфиналето

Ништо од париско финале Надал-Федерер, би се сретнале во полуфиналето

Рафаел Надал и Роџер Федерер се сместени во истиот дел од ждрепката за Франција опен на Ролан Гарос, што значи дека двајцата долгогодишни ривали би се сретнале во полуфиналето. Надал ќе брка 12. титула на Ролан Гарос, додека Федерер, кој ја освои титулата во 2009 година, игра првпат на турнирот од 2015 година. Надал стартува против квалификант, додека

Ролан Гарос: Надал и Федерер во иста половина, Ѓоковиќ може да налета на Кирјос

Ролан Гарос: Надал и Федерер во иста половина, Ѓоковиќ може да налета на Кирјос

Денеска е извлечен ждребот за новото издание на тенискиот грен-слем Ролан Гарос, на кој прв носител ќе биде светскиот рекет број еден, Новак Ѓоковиќ. Србинот ќе го започне настапот против Полјакот Хуркач, а во својата четвртина од ждребот може да се сретне против Чориќ или Шаповалов, односно Кирјос, Зверев или Фоњини во четвртфиналето. Ривал во полуфиналето

Надал против два квалификанти на стартот, Ѓоковиќ отвора со Фукаш

Надал против два квалификанти на стартот, Ѓоковиќ отвора со Фукаш

Денес беше одржана ждрепката за претсојниот Грен слем турнир, Ролан Гарос. Истата донесе лесен распоред за првиот фаворит Рафаел Надал кој ќе игра против квалификанти во првите две кола. Новак Ѓоковиќ, лидерот на АТП листата, ќе тргне против Хуберт Хукаш, а Роџер Федерер ќе игра со Лоренцо Сонего. Ако се оди според планот, Федерер и Надал би се сретнале