притисни ентер »

Милевски и Саутгејт ги открија картите
Милевски и Саутгејт ги открија картите

Милевски и Саутгејт ги открија картите

Foto/ EPA Македонија вечерва ќе го заврши квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во Германија. На домашен терен, Македонија ќе ја пречека официјално четвртата селекција на ФИФА листата, Англија. Селекторите Благоја Милевски и Герет Саутгејт ги одредија составите за натпреварот чии почеток е закажан за 20.45 часот. Милевски, во однос

Милевски и Саутгејт ги открија картите

Милевски и Саутгејт ги открија картите

Foto/ EPA Македонија вечерва ќе го заврши квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во Германија. На домашен терен, Македонија ќе ја пречека официјално четвртата селекција на ФИФА листата, Англија. Селекторите Благоја Милевски и Герет Саутгејт ги одредија составите за натпреварот чии почеток е закажан за 20.45 часот. Милевски, во однос

Познати почетните состави за вечерашниот дуел на македонската репрезентација со Англија

Познати почетните состави за вечерашниот дуел на македонската репрезентација со Англија

Благоја Милевски и Герет Саутгејт ги открија адутите за вечерашната пресметка на арената „Тодор Проески“ во Скопје. Во составот на Македонија има две измени во однос на дуелот против Италија пред три дена, Атанасов и Алими се на местото на Елези и Адеми. Англија пак направи нешто повеќе промени и ќе игра без најдобриот стрелец, Хари Кејн. Македонија

Стартни состави: Македонија со две измени, Англија без најдобриот стрелец

Стартни состави: Македонија со две измени, Англија без најдобриот стрелец

Боби Милевски направи две измени во составот за пресметката со Англија, неговиот колега, Герет Саутгејт пак се реши за нешто повеќе промени и ќе игра без најдобриот стрелец, Хари Кејн. Боби Милевски и Герет Саутгејт ги открија адутите за вечерашната пресметка на арената „Тодор Проески“ во Скопје. Во составот на Македонија има две измени во однос на

Арената „Тодор Проевски“ преполна: Македонскте фудбалери играат пред полн стадион

Арената „Тодор Проевски“ преполна: Македонскте фудбалери играат пред полн стадион

Македонските фудбалери вечерашниот последен натпревар во рамките од кфалификациите за ЕУРО2024 го реализираат пред преполната арена „Тодор Проевски“. Македонија победата ја брка со стартните 11 мина, Димитриевски, Муслиу, Серафимов, Манев, Алиоски, Алими, Атанасов, Барди, Димовски, Елмас и Миовски. Гостите од Англија се во следниот состав: Пикфорд,

Милевски и Саутгејт ги открија картите

Милевски и Саутгејт ги открија картите

Македонија вечерва ќе го заврши квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во Германија. На домашен терен, Македонија ќе ја пречека официјално четвртата селекција на ФИФА листата, Англија. Македонија вечерва ќе го заврши квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во Германија. На домашен терен, Македонија ќе ја пречека

Милевски направи две измени во почетниот состав, член на Астон Вила ќе го предводи нападот на Англија

Милевски направи две измени во почетниот состав, член на Астон Вила ќе го предводи нападот на Англија

Македонија и Англија имаа соочување во квалификациите за Европското првенство, средба закажана за 20:45 часот на националната арена „Тодор Проески“, средба за која селекторите Благоја Милевски и Герет Саутгејт ги одбраа играчите со кои ќе истрчаат на новиот тревник во Скопје. Милевски се реши да направи две измени во однос на составот со Италија и

Македонија против Англија стартува со Атанасов и со Алими во средниот ред

Македонија против Англија стартува со Атанасов и со Алими во средниот ред

Македонскиот национален тим вечерва против Англија тргнува со две измени во стартниот состав, за разлика од дуелот со Италија. Јани Атанасов и Исник Алими ќе бидат овојпат меѓу стартните 11, а на клупата остануваат Агон Елези и Аријан Адеми. Само тука на овие позиции селекторот Благоја Милевски се реши да менува. Дилема имаше и за десната бековска

Познати почетните состави за вечерашниот дуел на македонската репрезентација со Англија

Познати почетните состави за вечерашниот дуел на македонската репрезентација со Англија

Селекторите на македонската и на англиската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски и Герет Саутегејт, предмалку ги објавија официјалните состави за натпреварот кој почнува во 20:45 часот на Национална арена „Тодор Проески“. Милевски се одлучи за следните 11-мина: Димитриевски, Муслиу, Серафимов, Манев, Алиоски, Алими, Атанасов, Барди, Димовски,

Стартни состави: Македонија со две измени, Англија без најдобриот стрелец

Стартни состави: Македонија со две измени, Англија без најдобриот стрелец

Боби Милевски направи две измени во составот за пресметката со Англија, неговиот колега пак се реши за нешто повеќе промени и ќе игра без најдобриот стрелец, Хари Кејн. Боби Милевки и Герет Саутгејт ги открија адутите за вечерашната пресметка на арената „Тодор Проески“ во Скопје. Во составот на Македонија има две измени во однос на дуелот против