притисни ентер »

Бачев: Бојкотирањето на претседателските избори е во корист на Заев и Ахмети
Бачев: Бојкотирањето на претседателските избори е во корист на Заев и Ахмети

Бачев: Бојкотирањето на претседателските избори е во корист на Заев и Ахмети

По вчерашната одлука на Централниот комитет на Единствена Македонија, партијата да учествува на претседателските избори, лидерот Јанко Бачев во отворено писмо до јавноста образложува зошто е потребно, како што вели, масовно излегување на изборите. Според него, бојкотот оди во корист на Зоран Заев и Али Ахмети. „Собранието на седницата од 9 јануари

Отворено писмо на Бачев: Бојкотирањето на изборите е во корист на Зоран Заев и Али Ахмети

Отворено писмо на Бачев: Бојкотирањето на изборите е во корист на Зоран Заев и Али Ахмети

По вчерашната одлука на Централниот комитет на Единствена Македонија, партијата да учествува на претседателските избори, лидерот Јанко Бачев во отворено писмо до јавноста образложува зошто е потребно, како што вели, масовно излегување на изборите. Според него, бојкотот оди во корист на Зоран Заев и Али Ахмети. „Собранието на седницата од 9 јануари

Отворено писмо на Јанко Бачев: Бојкотирањето на изборите е во корист на Зоран Заев и Али Ахмети

Отворено писмо на Јанко Бачев: Бојкотирањето на изборите е во корист на Зоран Заев и Али Ахмети

По вчерашната одлука на Централниот комитет на Единствена Македонија, партијата да учествува на претседателските избори, имам силна обврска да одговорам зошто е потребно масовно излегување на изборите оти бојкотот е во корист на Зоран Заев и Али Ахмети. Еве ги фактите за тоа: Собранието на седницата од 9 јануари 2009 со донесувањето на амандманот

Отворено писмо на Бачев: Бојкотирањето на изборите е во корист на Зоран Заев и Али Ахмети

Отворено писмо на Бачев: Бојкотирањето на изборите е во корист на Зоран Заев и Али Ахмети

По вчерашната одлука на Централниот комитет на Единствена Македонија, партијата да учествува на претседателските избори, лидерот Јанко Бачев во отворено писмо до јавноста образложува зошто е потребно, како што вели, масовно излегување на изборите. Според него, бојкотот оди во корист на Зоран Заев и Али Ахмети. „Собранието на седницата од 9 јануари

Бачев: Бојкотирањето на претседателските избори е во корист на Заев и Ахмети

Бачев: Бојкотирањето на претседателските избори е во корист на Заев и Ахмети

По вчерашната одлука на Централниот комитет на Единствена Македонија партијата да учествува на претседателските избори, лидерот Јанко Бачев во отворено писмо до јавноста образложува зошто е потребно, како што вели, масовно излегување на изборите. Според него, бојкотот оди во корист на Зоран Заев и Али Ахмети. „Собранието на седницата од 9 јануари 2009

Бачев: Бојкотирањето на претседателските избори е во корист на Заев и Ахмети

Бачев: Бојкотирањето на претседателските избори е во корист на Заев и Ахмети

По вчерашната одлука на Централниот комитет на Единствена Македонија, партијата да учествува на претседателските избори, лидерот Јанко Бачев во отворено писмо до јавноста образложува зошто е потребно, како што вели, масовно излегување на изборите. Според него, бојкотот оди во корист на Зоран Заев и Али Ахмети. „Собранието на седницата од 9 јануари

Почнува претседателската трка – на 21 април ќе се избира шестиот македонски претседател

Почнува претседателската трка – на 21 април ќе се избира шестиот македонски претседател

Партијата на власт се уште ги крие и имињата на кандидатите за шеф на државата, а така ќе биде најверојатно до партискиот конгрес кој треба да се одржи на 3 март. Во јавноста се погласно се зборува дека СДСМ на крај ќе излезе со Никола Димитров како кандидат за претседател на државата, на негово место би дошла сега актуелната министерка за одбрана

Ахмети се уште се надева дека со Заев ќе постигнат договор за консензуален претседателски кандидат

Ахмети се уште се надева дека со Заев ќе постигнат договор за консензуален претседателски кандидат

Али Ахмети е разочаран од албанските опозициски партии бидејќи не сакаат да соработуваат за претседателските избори и вели дека се уште се надева на консензуален кандидат со коалицискиот партнер Зоран Заев за да се надминат коалициските проблеми. Но сепак, вели последната одлука ќе ја има раководството во Мала Речица. „За доброто на државата е да имаме

Почнува претседателската трка, првиот круг на 21 април, вториот на 5 мај

Почнува претседателската трка, првиот круг на 21 април, вториот на 5 мај

Лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски со уште еден повик до Заев да се оди и на предвремени парламентарни убедувајќи дека математиката се уште ветува дека може да се запазат скратените рокови. Па така според него на вториот круг од претседателските ќе се оди и на предвремени парламентарни. Но од Бихаќка, нема одговор кога партијата

Почнува претседателската трка- Охрид, Ново Село и Дебар ќе бираат и градоначалници

Почнува претседателската трка- Охрид, Ново Село и Дебар ќе бираат и градоначалници

Почнува претседателската трка- Охрид, Ново Село и Дебар ќе бираат и градоначалници Граѓаните на 21 април ќе го избираат шестиот претседател на Република Македонија. На истиот датум ќе се одржат предвремени избори за градоначалници на општините Охрид, Ново Село и Дебар. Решенијата за распишување на изборите вчера ги потпиша претседателот на Собранието