притисни ентер »

Алкараз: Сакам да го победам Ѓоковиќ и да станам најдобар во историјата

Алкараз: Сакам да го победам Ѓоковиќ и да станам најдобар во историјата

4NEWS 4NEWS Барај Барај Алкараз: Сакам да го победам Ѓоковиќ и да станам најдобар во историјата Автор: Деск 20/11/2023 17:41 Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз ги кажа своите амбиции за следните години. Тој сака да го победува Србинот Новак Ѓоковиќ и еден ден да стане најдобар во историјата на овој спорт. – Искрено, ако размислувам така, ќе морам да

Алкараз: Сакам да го победам Ѓоковиќ и да станам најдобар во историјата

Алкараз: Сакам да го победам Ѓоковиќ и да станам најдобар во историјата

- Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз ги кажа своите амбиции за следните години. Тој сака да го победува Србинот Новак Ѓоковиќ и еден ден да стане најдобар во историјата на овој спорт. - Искрено, ако размислувам така, ќе морам да останам таму 15 години. И тоа е неверојатно. Секако дека ме мотивира бидејќи сакам да го победам овој човек. Сакам да станам

Спектакуларниот поен со кој Ѓоковиќ го откажа Алкарас во Торино

Спектакуларниот поен со кој Ѓоковиќ го откажа Алкарас во Торино

Шестиот гејм во вториот сет беше убедливо најатрактивен во петтата пресметка меѓу Новак Ѓоковиќ и Карлос Алкарас, но откако Србинот одбрани две брејк топки и го освои својот гејм, потоа го зададе и клучниот удар во следниот сервис гејм на Шпанецот. Светскиот рекет број еден потврди дека е во подобра форма од Алкарас и го надигра со 6:3 и 6:2 на завршниот