притисни ентер »

Пандев беше стартер, Џенова се спаси против Сасуоло
Пандев беше стартер, Џенова се спаси против Сасуоло

Пандев беше стартер, Џенова се спаси против Сасуоло

Џенова по голема битка успеа да се спаси од пораз на домашен терен против Сасуоло, ремизирајќи 2-2 на мечот што Пандев и соиграчите го почнаа со негатива од 0-2. Тренерот Балардини му даде шанса на Пандев од првата минута, но Сасуоло беше тимот што доминираше на оваа средба, рано поведувајќи со 0-2. Дестро намалина 1-2, а истиот фудбалер пред крајот

Џенова и Пандев се спасија од пораз, Аталанта го распарчи Емполи

Џенова и Пандев се спасија од пораз, Аталанта го распарчи Емполи

Македонскиот фудбалер Горан Пандев заедно со Џенова стигна до бод против Сасуоло (2-2), иако беше на праг до пораз во рамки на осмото коло од италијанската Серија А. Гостите тргнаа опасно кон голот на Џенова и првпат ја затресоа мрежата во 10. минута, но погодокот беше поништен по реакција на ВАР-технологијата. Сепак, Скамача со два гола за три минути

Пандев и Џенова се спасија во 90 минута

Пандев и Џенова се спасија во 90 минута

Тимот на македонскиот голгетер со погодок во последната минута избегна нов пораз Џенова одигра 2:2 против Сасуоло во меч од осмото коло, резултат од кој домаќините може да бидат задоволни, посебно ако се знае дека беа во негатива до последната минута од средбата. Горан Пандев беше во стартниот тим на Џенова и одигра 76 минути. Со овој бод, Џенова сега

Пандев од првата минута против Сасуоло

Пандев од првата минута против Сасуоло

Џенова го пречекува тимот на Сасуоло, средба од 8 коло во Серија А, Горан Пандев мечот ќе го започне од првата минута. Објавени си официјалните состави, Пандев од почетокот ќе го напаѓа Сасуоло во борбата за три бода.