притисни ентер »

Дурант навреден од галсините дека Голден стејт игра подобро без него
Дурант навреден од галсините дека Голден стејт игра подобро без него

Дурант навреден од галсините дека Голден стејт игра подобро без него

Кошаркарот на Голден стејт Кевин Дурант, кој закрепнува од повреда и не беше во тимот во конференциското финале против Портланд, беше навреден од гласините дека актуелниот НБА шампион игра подобро без него. Дурант одговори на овие критики. – Тоа не е вистина. Нема никаква врска со реалноста. Такви разговори се одвиваат откако дојдов тука. Знам многу

Дурант навреден од галсините дека Голден стејт игра подобро без него

Дурант навреден од галсините дека Голден стејт игра подобро без него

Кошаркарот на Голден стејт Кевин Дурант, кој закрепнува од повреда и не беше во тимот во конференциското финале против Портланд, беше навреден од гласините дека актуелниот НБА шампион игра подобро без него. Дурант одговори на овие критики. – Тоа не е вистина. Нема никаква врска со реалноста. Такви разговори се одвиваат откако дојдов тука. Знам многу

Дурант навреден од галсините дека Голден стејт игра подобро без него

Дурант навреден од галсините дека Голден стејт игра подобро без него

Кошаркарот на Голден стејт Кевин Дурант, кој закрепнува од повреда и не беше во тимот во конференциското финале против Портланд, беше навреден од гласините дека актуелниот шампион игра подобро без него. Оукленд, 25 мај 2019 (МИА) – Кошаркарот на Голден стејт Кевин Дурант, кој закрепнува од повреда и не беше во тимот во конференциското финале против

Голдент Стејт и на првите два меча од финалето ќе мораат без Дурант

Голдент Стејт и на првите два меча од финалето ќе мораат без Дурант

Кевин Дурант нема да биде подготвен за настап ниту на стартот на финалната серија од НБА плеј-офот. Ова денеска го потврдија од Голден Стејт. НБА финалето ќе стартува на 30 мај, но една од главните ѕвезди во составот на шампионот и натаму е далеку од завршена рехабилитација. Дурант ја лекува повреда веќе 2 недели и се уште не може да се каже дека наскоро

Дурант и Казнс не играат ниту во финалето!

Дурант и Казнс не играат ниту во финалето!

фото: Kyle Terada-USA TODAY Sports Заздравувањето на двајцата важни кошаркари во ростерот на шампионот не оди според планот и тие сигурно нема да ја почнат финалната серија од НБА лигата. Кевин Дурант се повреди во конференциското полуфинале против Хјустон, но и без него Голден Стејт си поигра со Портланд и го елиминира со 4:0. Повредата излезе дека