притисни ентер »

Рајо Ваљекано и Димитриевски со нов триумф се искачија четврти во Ла Лига
Рајо Ваљекано и Димитриевски со нов триумф се искачија четврти во Ла Лига

Рајо Ваљекано и Димитриевски со нов триумф се искачија четврти во Ла Лига

Екипата на Рајо Ваљекано, во чиј редови стандарден на голот беше македонскиот репрезентативец Столе Димитриевски, го продолжи максималниот ефект сезонава на домашен терен и со триумф попладнево над Елче од 2-1 се искачи на четвртото место во шпанското првенство и место кое води во Лигата на шампиони. Рајо Ваљекано до четвртата домашна победа, а вкупно

Рајо Ваљекано го победи Елче, сега се четврти на табелата во Примера

Рајо Ваљекано го победи Елче, сега се четврти на табелата во Примера

Рајо Ваљекано е најпријатното изненадување на почетокот на сезоната, во Примера. Тимот чии гол го брани Столе Димитриевски, со победата над Елче (2:1), се искачи на четвртот место на табелата. Рајо Ваљекано со пресврт славеа над Елче и го запишаа четвртито триумф на последните пет натпревари. Лукас Боје го постигна првиот гол на мечот. Во 14.минута

Рајо Ваљекано го победи Елче, сега се четврти на табелата во Примера

Рајо Ваљекано го победи Елче, сега се четврти на табелата во Примера

Рајо Ваљекано е најпријатното изненадување на почетокот на сезоната, во Примера. Тимот чии гол го брани Столе Димитриевски, со победата над Елче (2:1), се искачи на четвртот место на табелата. Рајо Ваљекано со пресврт славеа над Елче и го запишаа четвртито триумф на последните пет натпревари. Лукас Боје го постигна првиот гол на мечот. Во 14.минута

Столе Димитриевски и Рајо се непобедливи на домашен терен

Столе Димитриевски и Рајо се непобедливи на домашен терен

Столе Димитриевски и Рајо Валјекано ја продолжија серијата одлични игри во Ла Лига откако на четвртиот домашен меч ја забележаа и четвртата победа, овојпат против Кадиз со минимални 2-1. Македонскиот репрезентативен голман повторно беше стартер за тимот на Рајо, кој со овој триумф останува едно од најпријатните изненадување во шпанското првенство на

Рајо Ваљекано го победи Елче, сега се четврти на табелата во Примера

Рајо Ваљекано го победи Елче, сега се четврти на табелата во Примера

Рајо Ваљекано е најпријатното изненадување на почетокот на сезоната, во Примера. Тимот чии гол го брани Столе Димитриевски, со победата над Елче (2:1), се искачи на четвртот место на табелата. Рајо Ваљекано со пресврт славеа над Елче и го запишаа четвртито триумф на последните пет натпревари. Лукас Боје го постигна првиот гол на мечот. Во 14.минута

Рајо Ваљекано го победи Елче, сега се четврти на табелата во Примера

Рајо Ваљекано го победи Елче, сега се четврти на табелата во Примера

Рајо Ваљекано е најпријатното изненадување на почетокот на сезоната, во Примера. Тимот чии гол го брани Столе Димитриевски, со победата над Елче (2:1), се искачи на четвртот место на табелата. Рајо Ваљекано со пресврт славеа над Елче и го запишаа четвртито триумф на последните пет натпревари. Лукас Боје го постигна првиот гол на мечот. Во 14.минута

Рајо и Димитриевски до нова победа во Ла Лига

Рајо и Димитриевски до нова победа во Ла Лига

Фудбалерите на Рајо Ваљекано го совладаа Елче со 2:1 во деветтото коло во Примера. Пред овој натпревар, Рајо беше во серија од три победи што ја прекина Осасуна во последното коло. Затоа, сите очекуваа дека тимот од предградијата на Мадрид ќе падне, но тоа не се случи. Се врати на вистинскиот пат по пресвртот против Елче. Поранешниот играч на Торино,

Рајо Ваљекано го победи Елче, сега се четврти на табелата во Примера

Рајо Ваљекано го победи Елче, сега се четврти на табелата во Примера

Рајо Ваљекано е најпријатното изненадување на почетокот на сезоната, во Примера. Тимот чии гол го брани Столе Димитриевски, со победата над Елче (2:1), се искачи на четвртот место на табелата. Рајо Ваљекано со пресврт славеа над Елче и го запишаа четвртито триумф на последните пет натпревари. Лукас Боје го постигна првиот гол на мечот. Во 14.минута

Димитриевски и Рајо остануваат перфектни на домашен терен во Ла Лига

Димитриевски и Рајо остануваат перфектни на домашен терен во Ла Лига

ВИДЕО: Димитриевски и Рајо остануваат перфектни на домашен терен во Ла Лига З.С. Пред 2 минути Рајо игра фантастично на почетокот од сезоната во Ла Лига/ фото: EPA-EFE/JuanJo Martin Екипата на Рајо Ваљекано за која брани голманот на македонската репрезентација, Столе Димитриевски е вистински хит на стартот од сезоната во Ла Лига. Рајо во деветтото

Димитриевски и Рајо подобри од Елче за петти триумф во Ла Лига

Димитриевски и Рајо подобри од Елче за петти триумф во Ла Лига

Рајо Валјекано сезонава игра одлично и се наоѓа на четвртата позиција во Ла Лига, што е вистинско изненадување од нив. Екипата на македонскиот голман Столе Димитриевски денеска беше подобра од Елче со 2-1 по пресврт. Лукас Боје успеа да го матира Димитриевски по 14 минути игра, но потоа Рајо се разигра и најпрво преку Ернандез израмни на 1-1 во 26