притисни ентер »

Сладолед од само 4 состојки
Сладолед од само 4 состојки

Сладолед од само 4 состојки

Најдобриот домашен сладолед кој сте го пробале некогаш, а се прави од само 4 состојки. СОСТОЈКИ: 7 жолчки 1,5 дл шеќер во прав ванила 7 дл слатка павлака НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Пенасто разматете јајца и шеќер. Смесата треба да стане бела. Пресечете го стапчето ванила и додајте ги зрнцата во јајцата и шеќерот. Црвсто разматете ја слатката павлака и измешајте