притисни ентер »

Рено до 2031 година планира нови седум електрични модели
Рено до 2031 година планира нови седум електрични модели

Рено до 2031 година планира нови седум електрични модели

Сите ќе се произведуваат во новата дивизија Ampera, а Renault има големи очекувања за електрифицираните верзии на легендарните Four и Five, и конечно прифатливата Twingо EV – најавено за 2026 година. Пред неколку недели Renault официјално го објави формирањето на новата европска дивизија, Ampere, која ќе ги произведува идните електрични модели на француската

Зошто префрлањето на електрични возила во 2035 година е утопија

Зошто префрлањето на електрични возила во 2035 година е утопија

Некои експерти тврдат дека ЕУ разумила и дека ќе го помести рокот за целосна електрификација на возниот парк до 2050 година. Многу контрадикторни вести доаѓаат од светот на електричните автомобили. Од една страна, Renault воспоставува бренд само за „електричари“, Kia најавува храбри производствени стратегии во милиони, а бројни нови EV модели дебитираат

Пристигнува „Renault Twingo“ во ретро фазон! Новиот електричен модел носи рекордна ефикасност и цена која би можела да победи конкуренцијата

Пристигнува „Renault Twingo“ во ретро фазон! Новиот електричен модел носи рекордна ефикасност и цена која би можела да победи конкуренцијата

Веројатно нема љубител на автомобили кој не слушнал за првото „Renault Twingo“. Со својот впечатлив дизајн овој мал градски автомобил се движел во 90-тите години од минатиот век, а послужил и како инспирација за сосема новиот модел кој би требало да се појави во продажба во 2026-та година. „Renault“ го претстави производниот прототип на новото „Twingo“

Renault го најави електричното Twingo, цената ќе биде до 20.000 евра

Renault го најави електричното Twingo, цената ќе биде до 20.000 евра

Renault најави дека наскоро ќе лансира ново електрично Twingo по цена до 20.000 евра, без субвенции, придружувајќи му се на уште еден француски производител, Citroën, во трката за пазарот на електрични автомобили. Малото градско возило ќе се најде на пазарот во Европа во 2026 година. Renault ја објави новината еден месец откако Citroën го објави своето

Renault го најави електричното Twingo, цената ќе биде до 20.000 евра

Renault го најави електричното Twingo, цената ќе биде до 20.000 евра

Renault најави дека наскоро ќе лансира ново електрично Twingo по цена до 20.000 евра, без субвенции, придружувајќи му се на уште еден француски производител, Citroën, во трката за пазарот на… Текстот Renault го најави електричното Twingo, цената ќе биде до 20.000 евра е превземен од USB.mk . The post Renault го најави електричното Twingo, цената ќе