притисни ентер »

САД го победи Иран со луда разлика
САД го победи Иран со луда разлика

САД го победи Иран со луда разлика

По неочекуваниот пораз од Франција на стартот од Олимписките игри, кошаркарите на САД го демолираа иран со 120:66 во второто коло на турнирот. „Дрим-тимот“ од почеток до крај ја зголемуваше предноста над ривалот, која на крај изнесуваше 54 поени разлика. Најзаслужен во овој триумф беше Демијен Лилард со 21 поен, Букер запиша 16, додека Тејтум 14 коша

САД врз Иран го истури гневот од поразот против Франција, Американците победија со 54 разлика

САД врз Иран го истури гневот од поразот против Франција, Американците победија со 54 разлика

Ѕвездите на САД го победија Иран со речиси двојно поени разлика, славеа со 120-66, сите кошаркари на Американците постигнаа поени. Ѕвездите на САД го победија Иран со речиси двојно поени разлика, славеа со 120-66, сите кошаркари на Американците постигнаа поени. САД Олимписките игри ги стартуваа со пораз од Франција, но бесот од тој резултат го исфрлија

Американците го декласираа Иран

Американците го декласираа Иран

По шокантниот пораз од Франција, во првото коло на олимпискиот турнир, кошаркарите на САД го декласираа Иран и ја забележаа првата победа во Токио. Американците го совладаа Иран со 120:66, а победата ја најавија во првата четвртина која ја добија со 28:12. До крајот на мечот Американците само ја зголемуваа разликата. Најефикасни во „Дрим тимот“ беа

Дрим-тимот се налути: Иран го наплати долгот за болниот пораз од Франција

Дрим-тимот се налути: Иран го наплати долгот за болниот пораз од Франција

Селекцијта на Иран го плати данокот за стартниот пораз на Америка на Олимписките игри во Токио, бидејќи „дрим-тимот“ кој беше видно лут, сиот свој бес го истури врз далеку послабиот противник. Избраниците на Грег Попович беа како ранети лавови по тешкиот пораз од Франција на отворањето на олимпискиот турнир, па уште на стартот јасно ставија до знаење

Американците го декласираа Иран

Американците го декласираа Иран

По шокантниот пораз од Франција, во првото коло на олимпискиот турнир, кошаркарите на САД го декласираа Иран и ја забележаа првата победа во Токио. Американците го совладаа Иран со 120:66, а победата ја најавија во првата четвртина која ја добија со 28:12. До крајот на мечот Американците само ја зголемуваа разликата. Најефикасни во „Дрим тимот“ беа

Американците го декласираа Иран

Американците го декласираа Иран

По шокантниот пораз од Франција, во првото коло на олимпискиот турнир, кошаркарите на САД го декласираа Иран и ја забележаа првата победа во Токио. Американците го совладаа Иран со 120:66, а победата ја најавија во првата четвртина која ја добија со 28:12. До крајот на мечот Американците само ја зголемуваа разликата. Најефикасни во „Дрим тимот“ беа

Дрим-тимот се налути: Иран го наплати долгот за болниот пораз од Франција

Дрим-тимот се налути: Иран го наплати долгот за болниот пораз од Франција

Селекцијта на Иран го плати данокот за стартниот пораз на Америка на Олимписките игри во Токио, бидејќи „дрим-тимот“ кој беше видно лут, сиот свој бес го истури врз далеку послабиот противник. Избраниците на Грег Попович беа како ранети лавови по тешкиот пораз од Франција на отворањето на олимпискиот турнир, па уште на стартот јасно ставија до знаење

Америка си ја покажа силата, Германија подобра од Нигерија

Америка си ја покажа силата, Германија подобра од Нигерија

На кошаркарскиот турнир на Олимписките игри во Токио, репрзентацијата на САД, конечно дојде до првиот триумф во второто коло, откако на стартот беше поразена од Франција. Овојпат „дрим – тимот“ немаше проблеми против Иран, па го совлада слабиот противник со 120:66. Најдобар поединец Демиан Лилард со 21 поек, а по него, Девин Букер со 16. Од друга страна

Американците убедливи- со речиси двојно повеќе поени го совладаа Иран

Американците убедливи- со речиси двојно повеќе поени го совладаа Иран

Супер кошаркарските ѕвезди, репрезентативците на САД ја запишаа првата победа на Олимписките игри во Токио. Резултатот и повеќе од убедлив, тие беа подобри од Иран со речиси двојно поени повеќе, односно 120:66. Момците на Гред Попович, од првата минута покажаа кој е кој и доминиараа чел меч. По првата четвртина Американците водеа со 28:12, а на полувремето

Американците го истурија бесот: САД го здроби Иран со 54 поени разлика!

Американците го истурија бесот: САД го здроби Иран со 54 поени разлика!

Кошаркарската репрезентација на САД ја запиша првата победа на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Токио, и тоа против Иран со убедливи 120-66. Избраниците на селекторот Грег Попович од првата минута доминираа во натпреварот, а по 10 минути игра водството на Американците изнесуваше 28-12, по што до полувреме се зголеми на +30 (60-30). Во текот на третата