притисни ентер »

Јанева хоспитализирана, обвинението за „Рекет“ стокмено
Јанева хоспитализирана, обвинението за „Рекет“ стокмено

Јанева хоспитализирана, обвинението за „Рекет“ стокмено

Поранешната специјална јавна обвинителка заврши на клиника во прединфарктна состојба, а Јавното обвинителство го поднесе обвинението против неа, Бојан Јовановски и Зоран Милевски. Обвинета е за злоупотреба на положбата. Катица Јанева е обвинета дека помагала и финансиски профитирала во добивањето рекет од бизнисменот Јордан Камчев- операција која ја

Обвинение за Рекет: Освен мебел, Јанева зела и 5о илјади евра

Обвинение за Рекет: Освен мебел, Јанева зела и 5о илјади евра

Обвинение за Рекет: Освен мебел, Јанева зела и 5о илјади евра 50 илјади евра и гарнитура вредна 5 илјади евра. Ова како награда го добила екс обвинителката Катица Јанева за да го пушти осомничениот бизнисмен Орце Камчев во домашен притвор, а по тоа и за да му го врати пасошот, тврди обвинителството за организиран криминал и корупција. За разлика од

50.000 евра и луксузен мебел завршиле кај Катица Јанева

50.000 евра и луксузен мебел завршиле кај Катица Јанева

Embedded video for 50.000 евра и луксузен мебел завршиле кај Катица Јанева Тросед, двосед, табуретка и 50.000 евра во кеш може да и донесат 3 години затвор на Катица Јанева доколку обвинителството успее да до докаже обвинението кое против неа, Боки 13 и Зоран Кичеец го покрена денеска. „Со преземените службени дејствија второобвинетата ја искористила

Катица Јанева од „рекетот“ зела 50.000 евра и – мебел

Катица Јанева од „рекетот“ зела 50.000 евра и – мебел

Покренато е обвинение за случајот „Рекет“ и екс-шефицата на СЈО, Катица Јанева од осомничена, сега е обвинета. Според обвинителниот акт, Јанева му ја олеснила положбата на сведокот во „Рекет“ и осомничен во „Империја“ Јордан Камчев, за што примила 50.000 евра и мебел. „Второобвинетата го прифатила влијанието на првообвинетиот и како службено лице –

Кривичен одлучува за мерките што ги бара Обвинителството за новоосомничените во „Рекет“

Кривичен одлучува за мерките што ги бара Обвинителството за новоосомничените во „Рекет“

Обвинението открива дека Јанева, освен мебелот вреден пет илјади евра, примила и пари во износ од 50 илјади евра. Михајло Видимлиски е пред Кривичниот суд. Случајот „Рекет“ преминува во друга фаза? Но, веста која ја дознава Канал 5 е дека Јанева попладнево е хоспитализирана и во тешка здравствена состојба. Во видеото погледнете го целиот извештај.

Катица Јанева од „рекетот“ примила 5.000 евра и – мебел

Катица Јанева од „рекетот“ примила 5.000 евра и – мебел

Покренато е обвинение за случајот „Рекет“ и екс-шефицата на СЈО, Катица Јанева од осомничена, сега е обвинета. Според обвинителниот акт, Јанева му ја олеснила положбата на сведокот во „Рекет“ и осомничен во „Империја“ Јордан Камчев, за што примила 50.000 евра и мебел. „Второобвинетата го прифатила влијанието на првообвинетиот и како службено лице –

Тројца обвинети за „Рекет“, од камчев Јанева зела 50.000 евра, а Боки 13 милион и пол евра евра што ги трошел за луксузни алишта и одмори

Тројца обвинети за „Рекет“, од камчев Јанева зела 50.000 евра, а Боки 13 милион и пол евра евра што ги трошел за луксузни алишта и одмори

Обвинителката Вилма Русковска од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција,  денеска до Основниот кривичен суд поднесе Обвинителен акт против Бојан Јовановски-Боки 13, поранешната Специјална обвинителка Катица Јанева и Зоран Милески-Кичеец за случајот „Рекет“. Две од обвинетите лица се теретат дека сториле кривично

Јанева во прединфарктна состојба хоспитализирана во клиниката Жан Митрев

Јанева во прединфарктна состојба хоспитализирана во клиниката Жан Митрев

Докторите, според нејзината адвокатка, утврдиле дека Јанева е со висок ризик од инфаркт и предложиле во болницата да остане уште три дена за да се извршат дополнителни прегледи. Додека Јанева се прегледуваше обвинителката Вилма Рускоска го поднесе обвинителниот акт за „Рекет“. Во него открива дека покрај мебелот вреден 5.000 евра, поранешната специјална

Поднесено обвинение за „Рекет“, Катица Јанева пред инфаркт!

Поднесено обвинение за „Рекет“, Катица Јанева пред инфаркт!

Вилма Рускоска поднесе обвинение против, Боки 13, Катица Јанева и Зоран Кичеец. Ги гони за против законито влијание, перење пари како и за злоупотреба на службена положба. Обвинителството за организиран криминал утврдило дека Бојан Јовановски го искористил пријателството со Јанева и му ја олеснил положбата на Орце Камчев осомничен во случајот на СЈО,

Поднесено е обвинение за „Рекет“, Јанева прибавила 50.000 евра и мебел

Поднесено е обвинение за „Рекет“, Јанева прибавила 50.000 евра и мебел

Обвинителството поднесе обвинение против Бојан Јовановски, поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева и Зоки Кичеец – обвинети во случајот „Рекет“. Од Обвинителството информираат дека две од обвинетите лица се тoварат за примање награда за противзаконито влијание, a првообвинетиот Јовановски и за перење пари и други приноси. Јанева, како второосомничена