притисни ентер »

Формула 1 е спорт на богатите, а еве ги најплатените возачи
Формула 1 е спорт на богатите, а еве ги најплатените возачи

Формула 1 е спорт на богатите, а еве ги најплатените возачи

Формула 1 е еден од најскапите спортови на светот. Поради тоа, првите ѕвезди во овој авто-мото спорт имаат сериозни примања на основа на годишна плата. Добро упатениот „Форбс“ ги откри најплатените возачи во Формула 1. Сосема очекувано, на врвот на листата се наоѓа шампионот Макс Верстапен, а го следи седумкратниот шампион Луис Хамилтон. Сериозно висока