притисни ентер »

Барса се „олади“ за Мората, следна цел е Обамејанг
Барса се „олади“ за Мората, следна цел е Обамејанг

Барса се „олади“ за Мората, следна цел е Обамејанг

По комплетирањето на најавениот трансфер на Адама Траоре, Барселона ќе се концентрира на решение на позицијата на напаѓач, но бидејќи првата цел Алваро Мората е „недостапен“, тие ќе се фокусираат на Пјер-Емерик Обамејанг, „отпадникот“ од Арсенал. Според „Марка“, договорот за Мората, кој е на позајмица во Јувентус од Атлетико Мадрид, станува невозможен

Обамејанг мета на два големи клуба од Европа кои му нудат примамлива понуда

Обамејанг мета на два големи клуба од Европа кои му нудат примамлива понуда

Веќе извесен период е познато дека Пјер Емерик Обамејанг нема иднина во Арсенал откако беше казнет поради непочитување на клупските правила и оддалечен од првиот тим на „топчиите“. Микел Артета не сакал ни да чуе да го врати Обамејанг кој своевремено беше и капитен на клубот, па така Габонецот ќе мора да го напушти клубот во потрага по поголема минутажа

Барселона и Јувентус се распрашувале за Обамејанг

Барселона и Јувентус се распрашувале за Обамејанг

Барселона и Јувентус испратиле понуди во Лондон за фудбалерот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг. Менаџерот на Арсенал, Микел Артета, во декември го отстрани Обамејанг и му ја одзеде капитенската лента. Од тој момент Габонецот ниту еднаш не се најде во ростерот на Арсенал. Напаѓач, во овој момент повеќе и е потребен на Барселона. Јувентус го завршија

Два европски гиганти испратиле понуда за Обамејанг

Два европски гиганти испратиле понуда за Обамејанг

Пјер-Емерик Обамејанг нема иднина во дресот на Арсенал, откако беше суспендиран пред два месеци поради недисциплина. Менаџерот Микел Артета му ја одзема и капитенската лента, откако Габонецот задоцни на тренинг поради тоа што без дозвола заминал во странство за да се тетовира. Тој е на трансфер листа, а „топчиите“ очекуваат тој да најде нов клуб до

Барселона и Јувентус испратија понуда за Обамејанг

Барселона и Јувентус испратија понуда за Обамејанг

Барселона и Јувентус испратија понуда за Обамејанг Шпанските и италијанските фудбалски гиганти, Барселона и Јувентус, сакаат да го видат во своите редови напаѓачот на Арсенал, Пјер – Емерик Обамејанг како позајмен фудбалер до крајот на сезоната. Според британските медиуми, двата клуба испратиле официјални понуди до Арсенал за услугите на репрезентативецот

Барселона и Јувентус се распрашувале за Обамејанг

Барселона и Јувентус се распрашувале за Обамејанг

Барселона и Јувентус испратиле понуди во Лондон за фудбалерот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг. Менаџерот на Арсенал, Микел Артета, во декември го отстрани Обамејанг и му ја одзеде капитенската лента. Од тој момент Габонецот ниту еднаш не се најде во ростерот на Арсенал. Напаѓач, во овој момент повеќе и е потребен на Барселона. Јувентус го завршија

Барселона и Јувентус се распрашувале за Обамејанг

Барселона и Јувентус се распрашувале за Обамејанг

Барселона и Јувентус испратиле понуди во Лондон за фудбалерот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг. Менаџерот на Арсенал, Микел Артета, во декември го отстрани Обамејанг и му ја одзеде капитенската лента. Од тој момент Габонецот ниту еднаш не се најде во ростерот на Арсенал. Напаѓач, во овој момент повеќе и е потребен на Барселона. Јувентус го завршија

Барселона и Јувентус се распрашувале за Обамејанг

Барселона и Јувентус се распрашувале за Обамејанг

Барселона и Јувентус испратиле понуди во Лондон за фудбалерот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг. Менаџерот на Арсенал, Микел Артета, во декември го отстрани Обамејанг и му ја одзеде капитенската лента. Од тој момент Габонецот ниту еднаш не се најде во ростерот на Арсенал. Напаѓач, во овој момент повеќе и е потребен на Барселона. Јувентус го завршија

Денови на одлука: Барса и Јуве испратија понуди за Обамејанг

Денови на одлука: Барса и Јуве испратија понуди за Обамејанг

Пјер Емерик Обамејанг е на крстопат. Микел Артета го отстрани од тимот, а Арсенал сака да се ослободи од неговата плата од 14.000.000 евра. Габонецот доби и две конкретни понуди да го разреши овој проблем. Како што јавува угледниот „Атлетик“, Барселона и Јувентус испратија официјални понуди за напаѓачот на „Топчиите“. Во двата случаи станува збор за

Барселона и Јувентус испратија понуди за Обамејанг

Барселона и Јувентус испратија понуди за Обамејанг

Шпанските и италијанските фудбалски гиганти, Барселона и Јувентус, сакаат да го видат во своите редови напаѓачот на Арсенал, Пјер – Емерик Обамејанг како позајмен фудбалер до крајот на сезоната.