притисни ентер »

Јувентус го потврди трансферот на Влаховиќ и ги соопшти бројките
Јувентус го потврди трансферот на Влаховиќ и ги соопшти бројките

Јувентус го потврди трансферот на Влаховиќ и ги соопшти бројките

Јувентус и официјално го потврди ангажманот на Душан Влаховиќ од Фиорентина, српскиот напаѓач од денеска е фудбалер на старата дама. Јувентус и официјално го потврди ангажманот на Душан Влаховиќ од Фиорентина, српскиот напаѓач од денеска е фудбалер на старата дама. Трансферот на преодниот рок засега е на Јувентус, италијанскиот гигант го потврди ангажманот

Сега е и официјално – Душан Влаховиќ е нова ѕвезда на Јувентус

Сега е и официјално – Душан Влаховиќ е нова ѕвезда на Јувентус

Јувентус официјално го потврдија пристигнувањето на напаѓачот Душан Влаховиќ од Фиорентина, ставајќи крај на најголемиот трансфер досега во јануарскиот преоден рок. 22-годишниот српски напаѓач беше во фантастична форма оваа сезона со 17 гола во 21 меч од Серија А во Фиренца, по што привлече внимание на повеќе врвни европски клубови, вклучувајќи ги

Сега е и официјално – Душан Влаховиќ е нова ѕвезда на Јувентус

Сега е и официјално – Душан Влаховиќ е нова ѕвезда на Јувентус

Јувентус официјално го потврдија пристигнувањето на напаѓачот Душан Влаховиќ од Фиорентина, ставајќи крај на најголемиот трансфер досега во јануарскиот преоден рок. 22-годишниот српски напаѓач беше во фантастична форма оваа сезона со 17 гола во 21 меч од Серија А во Фиренца, по што привлече внимание на повеќе врвни европски клубови, вклучувајќи ги

Јувентус го промовираше скапоценото засилување: Влаховиќ четири години во Торино

Јувентус го промовираше скапоценото засилување: Влаховиќ четири години во Торино

Од таборот на Јувентус и официјално го потврдија ангажманот на српскиот напаѓач, Душан Влаховиќ кој доаѓа во тимот како огромно засилување. Влаховиќ уште утрово беше фотографиран во медицинскиот центар на Јувентус, а по успешното минување на прегледите следуваше ставање потпис на договор. Сега веќе поранешниот фудбалер на Фиорентина потпиша четиригодишен

Сега е и официјално – Душан Влаховиќ е нова ѕвезда на Јувентус

Сега е и официјално – Душан Влаховиќ е нова ѕвезда на Јувентус

Јувентус официјално го потврдија пристигнувањето на напаѓачот Душан Влаховиќ од Фиорентина, ставајќи крај на најголемиот трансфер досега во јануарскиот преоден рок. 22-годишниот српски напаѓач беше во фантастична форма оваа сезона со 17 гола во 21 меч од Серија А во Фиренца, по што привлече внимание на повеќе врвни европски клубови, вклучувајќи ги

Официјално: Јувентус го потврди трансферот на Влаховиќ и ги соопшти бројките

Официјално: Јувентус го потврди трансферот на Влаховиќ и ги соопшти бројките

Јувентус и официјално го потврди ангажманот на Душан Влаховиќ од Фиорентина, српскиот напаѓач од денеска е фудбалер на старата дама. Трансферот на преодниот рок засега е на Јувентус, италијанскиот гигант го потврди ангажманот на Душан Влаховиќ, а бројките се и поголеми од најавените. Јувентус соопшти дека на Фиорентина ќе им плати 70 милиони евра на

Влaховиќ по стапките на Роналдо: Го одбра дресот со број 7

Влaховиќ по стапките на Роналдо: Го одбра дресот со број 7

Душан Влаховиќ во таборот на Јувентус ќе игра со дресот со бројот 7 што изминатите три сезони му припаѓаше на Кристијано Роналдо. Младиот Србин ќе го наследи легендарниот Португалец по трансферот вреден 75 милиони евра од таборот на Фиорентина. 𝗤𝗨𝗜, 𝗔𝗗𝗘𝗦𝗦𝗢, #𝗗𝗩𝟳 ! 🔥✅ — JuventusFC (@juventusfc) January 28, 2022

Сега е и официјално – Душан Влаховиќ е нова ѕвезда на Јувентус

Сега е и официјално – Душан Влаховиќ е нова ѕвезда на Јувентус

Јувентус, официјално, го потврди пристигнувањето на напаѓачот Душан Влаховиќ од Фиорентина ставајќи крај на најголемиот трансфер досега во јануарскиот преоден рок. 22-годишниот српски напаѓач беше во фантастична форма оваа сезона со 17 гола во 21 меч од Серија А во Фиренца по што привлече внимание на повеќе врвни европски клубови, вклучувајќи ги и

Одличниот српски напаѓач Влаховиќ и официјално во Јувентус

Одличниот српски напаѓач Влаховиќ и официјално во Јувентус

ВИДЕО: Одличниот српски напаѓач Влаховиќ и официјално во Јувентус Ф.К. Пред 4 минути Душан Влаховиќ со „Старата дама“ потпиша договор до 2026 година/Торино, Италија/28 јануари 2022/Фото: EPA-EFE/ALESSANDODI MARCO Фудбалскиот клуб Јувентус вечерва го официјализираше трансферот на српскиот репрезентативен напаѓач, Душан Влаховиќ . Досегашниот играч на

Сега е и официјално – Душан Влаховиќ е нова ѕвезда на Јувентус

Сега е и официјално – Душан Влаховиќ е нова ѕвезда на Јувентус

Јувентус официјално го потврдија пристигнувањето на напаѓачот Душан Влаховиќ од Фиорентина, ставајќи крај на најголемиот трансфер досега во јануарскиот преоден рок. 22-годишниот српски напаѓач беше во фантастична форма оваа сезона со 17 гола во 21 меч од Серија А во Фиренца, по што привлече внимание на повеќе врвни европски клубови, вклучувајќи ги