притисни ентер »

Гатузо жали што не го извлекол најдоброто од играчите сезонава
Гатузо жали што не го извлекол најдоброто од играчите сезонава

Гатузо жали што не го извлекол најдоброто од играчите сезонава

Утре се игра последното коло во Серија А, Милан од 20:30 часот игра против СПАЛ нагости, каде мора да победи доколку сака да се надева на место во ЛШ. Но притоа, мора да се надева и на кикс на Интер, кој исто така гостува, или евентуално кикс на Аталанта од Бергамо. Интер игра против Емполи, додека Аталанта го дочекува Сасуоло, па јасно е дека на Милан

Гатузо: Никој во Милан не ми рекол дека мора да обезбедиме настап во Лигата на шампиони

Гатузо: Никој во Милан не ми рекол дека мора да обезбедиме настап во Лигата на шампиони

Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо пред повеќе од значајниот натпревар со СПАЛ на гостински терен вели дека раководството на клубот никогаш не му кажало дека мора да осигура настап во Лигата на шампионите за да остане на клупата на клубот. Гатузо потенцира дека тоа е негов личен императив, а не на клубот. Милан мора да ги осигура трите бода, и да чека

Гатузо: Никој во Милан не ми кажа дека мораме да се пласираме во ЛШ, тие ме…

Гатузо: Никој во Милан не ми кажа дека мораме да се пласираме во ЛШ, тие ме…

Екипата на Милан утре ја очекува гостување кај СПАЛ, натпревар на кој мора да остварат победа и притоа да чекаат позитивни резултати на дуелите на Аталанта и Интер за да се пласираат во Лигата на шампионите во наредната сезона. Тренерот Џенаро Гатузо знае дека другите клубови ја контролираат ситуацијата, но притоа потенцираше дека нивна должност е

Гатузо: Управата не ми нареди да обезбедам пласман во ЛШ, туку ме замоли!

Гатузо: Управата не ми нареди да обезбедам пласман во ЛШ, туку ме замоли!

Милан мора да освои три бода во мечот против СПАЛ во последното италијанско коло и ќе чека кикс на Интер или Аталанта за да се пласираат на место, кое води во Лигата на шампиони (ЛШ) идната сезона. Меѓутоа, тренерот Џенаро Гатузо кажа дека управата никогаш не му наредила да обезбеди ЛШ, туку само го замолила да се обиде да го направи тоа. „Мора да

Гатузо: Клубот не ми кажа дека морам да обезедам ЛШ, туку ме замоли да се обидам

Гатузо: Клубот не ми кажа дека морам да обезедам ЛШ, туку ме замоли да се обидам

Милан утре го игра последниот натпревар од италијанската Серија А кој е и тоа како важен за „росонерите“. „Росонерите“ мораат да ги освојат сите три бода и да чекаат кикс на Интер или Аталанта за да стигнат до местото кое води во Лигата на шампионите наредната сезона. Меѓутоа тренерот Милан Џенаро Гатузо истакна дека никој од управата не му кажал дека

Гатузо: Никој од управата на Милан не ми кажа дека морам да обезбедам пласман во Лигата на шампионите

Гатузо: Никој од управата на Милан не ми кажа дека морам да обезбедам пласман во Лигата на шампионите

Милан утре игра многу важен натпревар против СПАЛ. Росонерите мора да ги освојат сите три бодови и да чекаат кикс на Интер или Аталанта за да стигнат до местото што води до Лигата на шампионите следната сезона. Сепак, тренерот Џенаро Гатузо изјави дека менаџерот на клубот никогаш не му рекол дека мора да ја обезбеди Лигата на шампионите, но само да

Нема пријателство во одлуката за Гатузо

Нема пријателство во одлуката за Гатузо

Беа соиграчи во успешната генерација на Росонерите која го освои Скудетото, како и Лигата на шампионите, но, сега не се повеќе соиграчи, обајцата имаат поинакви улоги во тимот а нивното пријателство нема да се земе во предвид кога се работи за професионалните процеси во клубот, тврди Малдини. Паоло Малдини признава дека пријателството со Џенаро Гатузо

Малдини: Со Гатузо веќе не сме соиграчи

Малдини: Со Гатузо веќе не сме соиграчи

Легендарниот дефанзивец на Милан и актуелен директор во клубот, Паоло Малдини даде интересно интервју за „Dazn“ во кое зборува за работата по фудбалот и односите меѓу него и тренерот Џенаро Гатузо. Двајцата беа соиграчи долги години, но тоа тешко дека ќе го запре раководството да се раздели со популарниот Рино, ако тренерот не успее да го рангира Милан