притисни ентер »

Австралија го издржа налетот на Италијанците и остана перфектна во Токио
Австралија го издржа налетот на Италијанците и остана перфектна во Токио

Австралија го издржа налетот на Италијанците и остана перфектна во Токио

Австралија ја продолжи победничката серија и го освои цел плен на дуелот со Италија (83-86) на вториот меч во Токио. Долго време се играше израмнето. По првите десет минути на семафорот стоеше 25-25, а идентично неизвесно беше до самата завршница. Вториот дел австралиските кошаркари го одиграа за нијанса подобро од противникот. Тие ги добија двете