притисни ентер »

Шминка за црвенокоси
Шминка за црвенокоси

Шминка за црвенокоси

Црвената коса е реткост, се одржува тешко, но се дружи со убавина, страст, егзотика и сила. Бојата е исклучително претенциозна, а жените често се колебаат каква шминка да користат. За да ги избегнете непријатните комбинации, следете ги овие совети. Избегнувајте кармини во светлите розови тонови Ако косата е црвена, пожелно е да избегнувате кармин и