притисни ентер »

Малолетник од Свети Николе тешко повреден при судир на мопед и автомобил
Малолетник од Свети Николе тешко повреден при судир на мопед и автомобил

Малолетник од Свети Николе тешко повреден при судир на мопед и автомобил

Сообраќајна несреќа во Свети Николе, повреден малолетник, информираат од полицијата. – Вчера во 20.30 часот во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека на крстосницата од улиците „Маршал Тито“, „Филип Втори“ и „11 Октомври“ во Свети Николе се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед „априлиа“, со скопски регистарски ознаки, управувано од

Тешко повреден малолетник во сообраќајна несреќа помеѓу мопед и автомобил

Тешко повреден малолетник во сообраќајна несреќа помеѓу мопед и автомобил

На 27.07.2021 во 20.30 часот во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека на крстосницата од улиците „Маршал Тито“, „Филип Втори“ и „11 Октомври“ во Свети Николе се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед „априлиа“, со скопски регистарски ознаки, управувано од малолетник од Свети Николе и патничко возило „мазда“, со германски национални

Малолетник од Свети Николе тешко повреден при судир на мопед и автомобил

Малолетник од Свети Николе тешко повреден при судир на мопед и автомобил

Сообраќајна несреќа во Свети Николе, повреден малолетник, информираат од полицијата. – Вчера во 20.30 часот во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека на крстосницата од улиците „Маршал Тито“, „Филип Втори“ и „11 Октомври“ во Свети Николе се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед „априлиа“, со скопски регистарски ознаки, управувано од

Тешко повреден малолетник во сообраќајна несреќа помеѓу мопед и автомобил

Тешко повреден малолетник во сообраќајна несреќа помеѓу мопед и автомобил

На 27.07.2021 во 20.30 часот во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека на крстосницата од улиците „Маршал Тито“, „Филип Втори“ и „11 Октомври“ во Свети Николе се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед „априлиа“, со скопски регистарски ознаки, управувано од малолетник од Свети Николе и патничко возило „мазда“, со германски национални

Малолетник и негов сопатник повредени во сообраќајка во Свети Николе

Малолетник и негов сопатник повредени во сообраќајка во Свети Николе

Малолетник и негов сопатник повредени во сообраќајка во Свети Николе На 27.07.2021 во 20.30 часот во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека на крстосницата од улиците „Маршал Тито“, „Филип Втори“ и „11 Октомври“ во Свети Николе се случила сообраќајна незгода. Во несреќата учествувале мопед „априлиа“, со скопски регистарски ознаки, управуван

Четири лица повредени во сообраќајка на патот Гостивар-Кичево

Четири лица повредени во сообраќајка на патот Гостивар-Кичево

На 27.07.2021 во 03.45 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево се случила сообраќајна незгода помеѓу автомобил „мерцедес“, со италијански национални ознаки, управувано од А.У.(40) од с.Теарце, тетовско и товарно возило „фиат дукато“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Х.Е.(48) од

Еден тешко, тројца полесно повредени во сообраќајка на патот Гостивар-Кичево

Еден тешко, тројца полесно повредени во сообраќајка на патот Гостивар-Кичево

Едно лице е потешко повредено, а тројца полесно во сообраќјна несреќа што се случила ноќеска на магистралниот пат Гостивар-Кичево помеѓу патничко возило „мерцедес“, со италијански национални ознаки, управувано од А.У.(40) од с.Теарце, тетовско и товарно возило „фиат дукато“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Х.Е.(48) од Гостивар. Едно

Четворица повредени во сообраќајка на патот Гостивар-Кичево

Четворица повредени во сообраќајка на патот Гостивар-Кичево

Во вторникот утрото околу 3,45 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево се случила сообраќајна незгода помеѓу автомобил „мерцедес“, со италијански национални ознаки, управувано од 40-годишниот А.У. од селото Теарце, тетовско, и товарно возило „фиат дукато“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано

Сообраќајка на патот Гостивар – Кичево, повредени четири лица

Сообраќајка на патот Гостивар – Кичево, повредени четири лица

На 27.07.2021 во 03.45 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „мерцедес“, со италијански национални ознаки, управувано од А.У.(40) од с.Теарце, тетовско и товарно возило „фиат дукато“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Х.Е.(48)

Судир помеѓу два автомобила – повредени двајцата возачи

Судир помеѓу два автомобила – повредени двајцата возачи

На 27.07.2021 во 03.45 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево се случила сообраќајна незгода помеѓу автомобил „мерцедес“, со италијански национални ознаки, управувано од А.У.(40) од с.Теарце, тетовско и товарно возило „фиат дукато“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Х.Е.(48) од