притисни ентер »

Каније НЕ САКА ДА ГО НАПУШТИ СТАДИОНОТ додека не го заврши својот нов албум
Каније НЕ САКА ДА ГО НАПУШТИ СТАДИОНОТ додека не го заврши својот нов албум

Каније НЕ САКА ДА ГО НАПУШТИ СТАДИОНОТ додека не го заврши својот нов албум

Каније Вест (44), наводно, живее на стадионот Мерцедес-Бенц во Атланта додека се обидува да го заврши својот долгоочекуван нов албум „Донда“. Раперот „Језус“ минатата недела организираше забава за да се преслуша албумот и планираше да ја објави плочата во петок. Но, пристигнувањето на албумот беше одложено и Каније остана на стадионот за да го заврши

Каније НЕ САКА ДА ГО НАПУШТИ СТАДИОНОТ додека не го заврши својот нов албум

Каније НЕ САКА ДА ГО НАПУШТИ СТАДИОНОТ додека не го заврши својот нов албум

Каније Вест (44), наводно, живее на стадионот Мерцедес-Бенц во Атланта додека се обидува да го заврши својот долгоочекуван нов албум „Донда“. Раперот „Језус“ минатата недела организираше забава за да се преслуша албумот и планираше да ја објави плочата во петок. Но, пристигнувањето на албумот беше одложено и Каније остана на стадионот за да го заврши

Канје Вест живее на стадион: Одбива да го напушти додека не го заврши своето „уметничко дело“

Канје Вест живее на стадион: Одбива да го напушти додека не го заврши своето „уметничко дело“

Американскиот рапер Кание Вест (44) наводно веќе некое време живее на стадионот „Мерцедес-Бенц“ во Атланта, бидејќи се обидува да го заврши својот долгоочекуван музички албум наречен „Донда“. Имено, раперот организираше забава по повод слушањето на албумот минатата недела, а тој планираше да го објави во петок. Сепак, објавувањето на албумот беше одложено

Ѕирнете во новиот дом на Канје Вест: Раперот живее на стадион!

Ѕирнете во новиот дом на Канје Вест: Раперот живее на стадион!

Верувале или не, контроверзниот рапер Канје Вест се пресели на нова адреса, која ги шокира дури и најверните почитувачите на неговиот лик и дело. Имено, Канје во моментов работи на промоцијата на новиот албум „Донда“, која треба да ја одржи на 6 август на стадионот во Атланта, Џорџија, а поради подготовките, тој спие во една од соблекувалните на стадионот

Кање Вест се пресели на стадион, собата му личи на затворска ќелија

Кање Вест се пресели на стадион, собата му личи на затворска ќелија

Раперот и дизајнер Кање Вест не престанува да ја шокира јавноста и своите фанови. Со секој изминат ден сè повеќе изненадува, а новиот потег на славниот рапер ги остави сите без текст. Во јавноста излезе информација дека во текот на подготвувањето на неговиот нов студиски албум, тој живеел на стадионот во Атланта, каде што пред неколку дена била одржана

Кање Вест се пресели на стадион, собата слична на затворска ќелија

Кање Вест се пресели на стадион, собата слична на затворска ќелија

Раперот и дизајнер Кање Вест не престанува да ја шокира јавноста и своите фанови. Со секој изминат ден сè повеќе изненадува, а новиот потег на славниот рапер ги остави сите без текст. Во јавноста излезе информација дека во текот на подготвувањето на неговиот нов студиски албум, тој живеел на стадионот во Атланта, каде што пред неколку дена била одржана

Каније со месеци живее на стадион: Импровизираната соблекувална на Вест потсетува на затворска ќелија!

Каније со месеци живее на стадион: Импровизираната соблекувална на Вест потсетува на затворска ќелија!

Раперот и дизајнер, Каније Вест, не престанува да ја шокира јавноста и фановите. Секојдневно сè повеќе изненадува, а новиот потег на Вест буквално сите ги оставил без текст. Па така, сега во јавноста исплива информација дека додека работи на својот нов студиски албум „Donda“, живее на стадионот во Атланта, Џорџија, каде пред неколку дена била одржана

На продажба спакуван воздух од концертот на Кание Вест

На продажба спакуван воздух од концертот на Кание Вест

Еден обожавател понуди на продажба спакуван воздух од концертот што раперот Кание Вест го организираше минатата недела за промоција на својот нов албум „Донда“, прнесуваат медиумите. Почетната цена на понудениот пакет за продажба на e-Bay беше 3333 американски долари, но веќе се искачи на 10 000 американски долари. Наддавањето трае до 28 јули, така