притисни ентер »

Тане Спасев повторно во полското првенство
Тане Спасев повторно во полското првенство

Тане Спасев повторно во полското првенство

Малку експонираниот во земјава, но исклучително квалитетниот македонски стручњак Тане Спасев по 20-месечна пауза се враќа во шампионатот на Полска. Тој е назначен за нов тренер на тамошниот прволигаш, на местото на Словенецот, Давид Дедек кој доби отказ по лошиот старт на сезоната. Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК .