притисни ентер »

Кузмановски: „Чкембари“ се најдобри навивачи на светот, убеден сум дека заедно ќе се радуваме
Кузмановски: „Чкембари“ се најдобри навивачи на светот, убеден сум дека заедно ќе се радуваме

Кузмановски: „Чкембари“ се најдобри навивачи на светот, убеден сум дека заедно ќе се радуваме

Македонскиот репрезентативец, Филип Кузмановски официјално беше промовиран во новата средина во тимот на Еурофарм Пелистер. Тој и стави крај на епизодата во Вецлар и се врати назад во нашата земја во редовите на актуелниот првак. Левиот бек ќе го носи дресот со број 18, а дебито во Пелистер ќе го има против Пик Сегед и тоа на домашен терен пред навивачката

Кузмановски: „Чкембарите“ се најдобри на светот, убеден сум дека заедно ќе се радуваме

Кузмановски: „Чкембарите“ се најдобри на светот, убеден сум дека заедно ќе се радуваме

Кузмановски: „Чкембарите“ се најдобри на светот, убеден сум дека заедно ќе се радуваме Ф.К. Пред 3 минути фото: принтскрин/РК Еурофарм Пелистер Филип Кузмановски официјално беше промовиран како нов играч на актуелниот македонски ракометен шампион Еурофарм Пелистер . Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Македонскиот репрезентативец се очекува

Кузмановски: Едвај чекам да заиграм пред најдобрите навивачи на светот

Кузмановски: Едвај чекам да заиграм пред најдобрите навивачи на светот

Актуелниот шампон на Македонија, Еурофарм Пелистер и репрезентативецот Филип Кузмановски денеска ја потврдија меѓусебната соработка со што популарниот „Фитиљ“ веднаш му се стави на располагање на тренерот Бранислав Ангеловски и ќе биде достапен веќе за следниот натпревар од Лигата на Шампионите во кој во среда битолчани силите ќе си ги одмерат со Пик

Ангеловски: Враќањето на Кузмановски е одлично за клубот, но и за цела Битола!

Ангеловски: Враќањето на Кузмановски е одлично за клубот, но и за цела Битола!

Тренерот на Еурофарм Пелистер , Бранислав Ангеловски, изјави дека е презадоволен од ангажманот на Филип Кузмановски и рече дека овој потег на управата е одличен, како за клубот, така и за цела Битола. „Доаѓањето на Кузмановски е супер-потег на управата и мислам дека овој трансфер е многу важен, не само за нашиот клуб, туку и за цела Битола, која е

Кузмановски: Имаме ростер кој ветува, но потребен ни е победнички менталитет

Кузмановски: Имаме ростер кој ветува, но потребен ни е победнички менталитет

Македонскиот репрезентативец, Филип Кузмановски, се врати во редовите на Еурофарм Пелистер и се заблагодари на управата за укажаната можност повторно да заигра за македонскиот шампион, кој е воедно и клубот каде ја започна својата кариера. Популарниот „Фитиљ“ се очекува да биде големо засилување за пелистерци и да му помогне на тимот во остатокот од

Пелистер го промовираше Филип Кузмановски

Пелистер го промовираше Филип Кузмановски

Македонскиот ракометен шампион, Еурофарм Пелистер денеска и официјално го претстави репрезентативецот Филип Кузмановски како ново засилување. Брзо по раскинувањето на договорот со германскиот клуб Вецлар, Филип Кузмановски потпиша за Пелистер. Македонскиот репрезентативец ќе го носи дресот со број 18. Кузмановски треба да го подигне квалитетот на Пелистер

„18-та“ доби свој сопственик: Кузмановски официјално промовиран во Битола

„18-та“ доби свој сопственик: Кузмановски официјално промовиран во Битола

Како што беше најавено во текот на минатата недела, новата работна седмица почна со специјална промоција во Битола, па така македонскиот првак го официјализираше најголемото засилување за оваа сезона. Еурофарм Пелистер го искористи лошиот момент на Филип Кузмановски во Вецлар и го убеди да се врати во родната земја, а откако бекот го раскина договорот

Еурофарм Пелистер го претстави Филип Кузмановски

Еурофарм Пелистер го претстави Филип Кузмановски

Македонскиот ракометен шампион, Еурофарм Пелистер денеска и официјално го претстави македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски за свој нов играч. Популарниот „Фитиљ“ во Битола доаѓа од германскиот шампионат каде беше дел од Вецлар. Тој своето деби за битолчани ќе го има на мечот во среда против Пик Сегед во Лигата на шампионите. „Неговото враќање