притисни ентер »

Ана Ивановиќ ќе стане мајка по втор пат
Ана Ивановиќ ќе стане мајка по втор пат

Ана Ивановиќ ќе стане мајка по втор пат

Ана Ивановиќ на својот Инстаграм профил објави дека е во исчекување на нејзиното второ дете. Анаубавата вест заедно со својот сопруг, фудбалерот Бастијан Швајнштајгер ја објавија преку фотографија на која има четири пара патики, од најголеми до најмали. Поранешната тенисерка во минатото има изјавено дека откако го родила синот Лука нејзиниот живот

Таа со една фотографија „кажа се“

Таа со една фотографија „кажа се“

Вчера на својот Инстаграм профил поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ „објави“ дека повторно е бремена. Ивановиќ и нејзиниот сопруг, германскиот фудбалер Бастијан Швајнштајгер го чекаат второто дете. Двојката во март минатата година го доби синот Лука. Ова е фотката што ја објави Ана и откри дека по втор пат ќе стане мајка: View this post on Instagram

Ана Ивановиќ со фотографија и Instagram порака објави дека е бремена со второто дете со Швајнштајгер

Ана Ивановиќ со фотографија и Instagram порака објави дека е бремена со второто дете со Швајнштајгер

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер имаат за што да се радуваат. Славните спортисти го очекуваат второто дете. Поранешната тенисерка ја сподели радосната вест на Instagram со фотографија на која се наредени четири пара патики и порака: „Срцата ни прскаат од радост. Ќе имаме уште едно мало дополнување на нашето семејство! Две под две години“. „Исполнети

Ана Ивановиќ и Швајнштајгер чекаат второ дете:„Многу сме среќни!“

Ана Ивановиќ и Швајнштајгер чекаат второ дете:„Многу сме среќни!“

Познатиот фудбалер и тенисерка објавиле дека очекуваат второ дете. На веселата објава на Инстаграм профилот се’ потврдила самата Ана Ивановиќ… Објавено е дека тенисерката Ана Ивановиќ (31) и фудбалерот Бастијан Швајнштајгер (34) го чекаат второто дете. Парот кој во март минатата година го доби првото дете, синот Лука, наскоро ќе добие уште едно бебе

Ана Ивановиќ со фотографија и Instagram порака објави ...

Ана Ивановиќ со фотографија и Instagram порака објави ...

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер имаат за што да се радуваат. Славните спортисти го очекуваат второто дете. Поранешната тенисерка ја сподели радосната вест на Instagram со фотографија на која се наредени четири пара патики и порака: „Срцата ни прскаат од радост. Ќе имаме уште едно мало дополнување на нашето семејство! Две под две години“. View

Ана Ивановиќ ќе стане мајка по втор пат

Ана Ивановиќ ќе стане мајка по втор пат

Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ на својот Инстаграм профил објави дека е во исчекување на нејзиното второ дете. Таа убавата вест заедно со својот сопруг, фудбалерот Бастијан Швајнштајгер ја објавија преку фотографија на која има четири пара патики, од најголеми до најмали. Поранешната тенисерка во минатото има изјавено дека откако го родила

Најпознатиот спортски пар ќе добие нов член во семејството

Најпознатиот спортски пар ќе добие нов член во семејството

Поранешниот германски репрезентативец и една од најубавите тенисерки Ана Ивановиќ ќе добијат принова во семејството. Прекрасната информација ја објави Ивановиќ која на твитер напиша. „Нашите срца се полни со радост. Наскоро ќе имаме уште еден мал детаљ во нашето семејство“, напиша Ивановиќ под фотографијата со четири пара патики. Во март 2018. година

Поранешната тенисерка Ивановиќ со интересна фотографија објави дека е повторно бремена

Поранешната тенисерка Ивановиќ со интересна фотографија објави дека е повторно бремена

Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ на својот Инстаграм профил објави дека е во исчекување на нејзиното второ дете. Таа убавата вест заедно со својот сопруг, фудбалерот Бастијан Швајнштајгер ја објавија преку фотографија на која има четири пара патики, од најголеми до најмали. Поранешната тенисерка во минатото има изјавено дека откако го родила

Ана Ивановиќ и Швајнштајгер со интересна фотографија ги израдуваа обожавателите

Ана Ивановиќ и Швајнштајгер со интересна фотографија ги израдуваа обожавателите

Тенисерката Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер очекуваат принова!. Тие веќе го имаат синот Лука, а сега го чекаат своето второ дете. Оваа вест ја објавија пред венчавката на братот на Ана, Милош, па така тие ќе имаат многу причини за славење! Ана објави фотографија со четири пара обувки, а последните патики во низа означуваат дека нивното семејство

Ана Ивановиќ потврди дека по вторпат ќе стане мајка!

Ана Ивановиќ потврди дека по вторпат ќе стане мајка!

Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ ги израдува фановите со последната објава на социјалните мрежи. Таа и сопругот Бастиан Швајнштајгер по вторпат ќе станат родители. Србинката направи свадба со фудбалерот во 2018 година со кого веќе го има синот Лука. View this post on Instagram Our hearts are bursting with joy. We are going to have another