притисни ентер »

Спасовски: Бутел сам си ја крои европската судбина
Спасовски: Бутел сам си ја крои европската судбина

Спасовски: Бутел сам си ја крои европската судбина

Капитенот на Бутел Скопје, кој уште во првата сезона во елитното друштво стигна до плеј-оф, Бојан Спасовски вели дека играчите и тимот самите си ја кројат судбита во битката за место во европските купови. Следен ривал на тимот на Котески ќе биде Металург, а Спасовски ја повика публиката на последниот домашен натпревар сезонава, затоа што само со поддршка,