притисни ентер »

Хамилтон супериорно до пол-позицијата во Монако, ново фијаско за Ферари
Хамилтон супериорно до пол-позицијата во Монако, ново фијаско за Ферари

Хамилтон супериорно до пол-позицијата во Монако, ново фијаско за Ферари

Светскиот шампион и лидер во генерален пласман, Луис Хамилтон им донесе емотивна пол-позиција на Мерцедес на Монако ГП трката, а покрај себе ќе го има својот колега Валтери Ботас на стартот во нова доминација на „сребрената стрела“. Пол-позицијата, рекордна 85. во кариерата на Хамилтон доаѓа во време кога Мерцедес, но и целата Ф1 се во тага по смртта

Хамилтон на пол-позицијата на трката за Големата награда на Монако

Хамилтон на пол-позицијата на трката за Големата награда на Монако

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон постигна најдобро време во квалификациите за трката за Големата награда на Монако од светскиот шампионат во Формула 1. Веднаш до Британецот, на стартаната позиција ќе биде неговиот клупски колега Валтери Ботас. Пласман на првите 10 во квалификациите во Монако: 1. Луис Хамилтон (Мерцедес) 2. Валтери Ботас (Мерцедес)

Нова доминација на Мерцедес, Хамилтон по вторпат во кариерата ќе тргне од пол-позицијата во Монако

Нова доминација на Мерцедес, Хамилтон по вторпат во кариерата ќе тргне од пол-позицијата во Монако

Возачите на Мерцедес, Луис Хамилтон и Валтери Ботас ќе ги имаат стартните позиции на утрешната трка за за Големата награда на Монако. Хамилтон дојде до втората пол-позиција на улиците во Монако и тоа откако извозе најбрз круг во историјата (1:10.166) со што го остави зад себе клупскиот колега Ботас кој беше побавен за 0.086 стотинки. Од третата позија

Хамилтон супериорно до пол-позицијата во Монако, ново фијаско за Ферари

Хамилтон супериорно до пол-позицијата во Монако, ново фијаско за Ферари

Светскиот шампион и лидер во генерален пласман, Луис Хамилтон им донесе емотивна пол-позиција на Мерцедес на Монако ГП трката, а покрај себе ќе го има својот колега Валтери Ботас на стартот во нова доминација на „сребрената стрела“. Пол-позицијата, рекордна 85. во кариерата на Хамилтон доаѓа во време кога Мерцедес, но и целата Ф1 се во тага по смртта

Хамилтон до пол-позицијата на трката за Големата награда на Монако

Хамилтон до пол-позицијата на трката за Големата награда на Монако

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон постигна најдобро време во квалификациите за трката од Големата награда на Монако од Светскиот шампионат во Формула 1, па утре ќе стартува од пол-позицијата. Веднаш до Хамилтон утрешната трка ќе ја стартува неговиот клупски колега Валтери Ботас, а понатаму во денешниот пласман од квалификациите следат Макс Верстапен

ДОМИНИРА МЕРЦЕДЕС: Хамилтон со пол позиција во Монако!

ДОМИНИРА МЕРЦЕДЕС: Хамилтон со пол позиција во Монако!

Британскиот возач Луис Хамилтон не блескаше, но на крајот забележа најдобро време во квалификациите за Големата награда на Монако. Хамилтон освен тоа што ќе стартува како прв, воедно оствари и рекорд на патеката (1:10,166). Веднаш зад Британецот заврши неговиот тимски колега од редовите на Мерцедес, Валтери Ботас. Последниот трет дел од квалификациот

Мерцедес го запоседна првиот ред и во Монако, Хамилтон ја украде пол-позицијата од Ботас!

Мерцедес го запоседна првиот ред и во Монако, Хамилтон ја украде пол-позицијата од Ботас!

Луис Хамилтон е победник во квалификациите за ГН на Монако, Британецот во последните мигови од сесијата постави најбрзо време од 1:10.166 и ја украде пол-позицијата од тимскиот колега Валтери Ботас. Мерцедес продолжи со доминацијата и низ улиците во Монако. Макс Верстапен на момент се закани дека може да се замеша во битката за пол, но возачите на

Хамилтон на пол-позицијата на трката за Големата награда на Монако

Хамилтон на пол-позицијата на трката за Големата награда на Монако

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон постигна најдобро време во квалификациите за трката за Големата награда на Монако од светскиот шампионат во Формула 1. Веднаш до Британецот, на стартаната позиција ќе биде неговиот клупски колега Валтери Ботас. Пласман на првите 10 во квалификациите во Монако: 1. Луис Хамилтон (Мерцедес) 2. Валтери Ботас (Мерцедес)

Со фотофиниш, Хамилтон до пол позиција

Со фотофиниш, Хамилтон до пол позиција

Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон освои пол позиција пред трката за Големата награда на Монте Карло. Актуелниот шампион и водечкиот во генералниот пласман не блескаше во „Кнежевството“, но удри најдобро што знае во завршницата од квалификациите со тоа што извозе најбрз круг во историјата (1:10,166). Второто место го зазеде неговиот клупски колега Валтери

Мерцедес доминираше во Монте Карло: Хамилтон ја освои пол-позицијата

Мерцедес доминираше во Монте Карло: Хамилтон ја освои пол-позицијата

Луис Хамилтон ќе почне од првата позиција на трката за Големата награда на Монако, која се вози утре од 15.10 часот на улиците во Монте Карло. Денешните квалификации не донесоа ништо ново, па Мерцедес продолжи со доминацијата, додека Ферари повторно разочара. Хамилтон најбрзиот круг го извозе за 1:10.166, односно за нијанса побрзо од тимскиот колега