притисни ентер »

Бајиќ и Игокеа загубија од Џикиќ и Вајли во Подгорица
Бајиќ и Игокеа загубија од Џикиќ и Вајли во Подгорица

Бајиќ и Игокеа загубија од Џикиќ и Вајли во Подгорица

Победа и радост за Џејкоб Вајли и Будуќност по вечерашниот дерби дуел од четвртото коло од АБА лигата против екипата на Игокеа. Подгоричани прославија многу важна победа од 81-68 против тимот кој со голем успех го предводи актуелниот македонски селектор Драган Бајиќ. Некогашниот македонски селектор, сега тренер на Будуќност, Александар Џикиќ, не му

Вајли и екс-селекторот го урнаа актуелниот предводник на „националите“

Вајли и екс-селекторот го урнаа актуелниот предводник на „националите“

Џејкоб Вајли со Будуќност го добија дерби дуел од 4. коло од АБА лигата против екипата на Игокеа. Некогашниот предводник на македонската кошаркарска репрезентација, Александар Џикиќ го совлада актуелниот предводник на „националите“, Драган Бајиќ со 81-68. Вајли одигра нешто повеќе од десет минути за кои стигна да шутне само еднаш кон противничкиот

Вајли и екс-селекторот го урнаа актуелниот предводник на „националите“

Вајли и екс-селекторот го урнаа актуелниот предводник на „националите“

Џејкоб Вајли со Будуќност го добија дерби дуел од 4. коло од АБА лигата против екипата на Игокеа. Некогашниот предводник на македонската кошаркарска репрезентација, Александар Џикиќ го совлада актуелниот предводник на „националите“, Драган Бајиќ со 81-68. Вајли одигра нешто повеќе од десет минути за кои стигна да шутне само еднаш кон противничкиот

Државници-политиканти

Државници-политиканти

Неодамна во македонската јавност се случи бранување, посебно на социјалните мрежи, кое го предизвика собирот организиран од МАНУ, крстен како: Свечен научен собир „Современата македонска држава – две етапи во процесот на нејзиното формирање и развој: 1941 – 1991 / 1991 – 2021 година“. На собирот настапија двајцата живи екс-претседатели на Република