притисни ентер »

Тешко повреден млад работник од Скопје
Тешко повреден млад работник од Скопје

Тешко повреден млад работник од Скопје

На 16.10.2021 во 11.33 часот во СВР Скопје од Итна медицинска помош било пријавено дека на објект во градба во близина на трговски центар на подрачје на Центар со тешки телесни повреди се здобил А.Ш.(32) од с.Студеничани, скопско, додека извршувал работни задачи за фирма. Тој бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска

Тешко повреден маж, паднал додека работел

Тешко повреден маж, паднал додека работел

Тешко повреден маж, паднал додека работел На 16.10.2021 во 11:33 часот во СВР Скопје од Итна медицинска помош било пријавено дека на објект во градба во близина на трговски центар на подрачје на Центар со тешки телесни повреди се здобил А.Ш.(32) од с.Студеничани, скопско, додека извршувал работни задачи за фирма. Тој бил пренесен во Комплекс клиники

Млад работник тешко повреден откако паднал извршувајќи работни задачи во Кисела Вода

Млад работник тешко повреден откако паднал извршувајќи работни задачи во Кисела Вода

На 13.10.2021 во 15:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека Д.К.(26) од Скопје, при извршување работни задачи во фирма на подрачје на Кисела Вода, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“. Се работи на расчистување на случајот.

26-годишен скопјанец паднал на работното место и тешко се повредил

26-годишен скопјанец паднал на работното место и тешко се повредил

На 13.10.2021 во 15:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека Д.К.(26) од Скопје, при извршување работни задачи во фирма на подрачје на Кисела Вода, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“. Се работи на расчистување на случајот.

26-годишен скопјанец паднал на работното место и тешко се повредил

26-годишен скопјанец паднал на работното место и тешко се повредил

Вчера во 15.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека Д.К.(26) од Скопје, при извршување работни задачи во фирма на подрачје на Кисела Вода, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“, соопштија од МВР. Се работи на расчистување на случајот.

Млад скопјанец со тешки повреди довезен во Градска

Млад скопјанец со тешки повреди довезен во Градска

Млад скопјанец се здобил со тешки повреди откако паднал додека извршувал работни задачи. „На 13.10.2021 во 15:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека Д.К.(26) од Скопје, при извршување работни задачи во фирма на подрачје на Кисела Вода, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“. Се работи