притисни ентер »

Фелер: Франција има неверојатен состав, тие се фаворити за освојување на ЕП
Фелер: Франција има неверојатен состав, тие се фаворити за освојување на ЕП

Фелер: Франција има неверојатен состав, тие се фаворити за освојување на ЕП

Директорот на германската репрезентација, Руди Фелер за „Газета дело спорт“ зборуваше за претстојното УЕФА ЕУРО 2024 година. Поранешниот напаѓач нема дилема кога е во прашање кој е прв фаворит на натпреварувањето. -За мене Франција е фаворит. Дури и кога не играат добро, го имаат убедливо најсилниот тим. Нивниот состав е неверојатен, изјави Фелер.