притисни ентер »

Селекторот на КФМ, Александар Кузмановски, демантира дека имало неправилности на светското првенство во Будумпешта
Селекторот на КФМ, Александар Кузмановски, демантира дека имало неправилности на светското првенство во Будумпешта

Селекторот на КФМ, Александар Кузмановски, демантира дека имало неправилности на светското првенство во Будумпешта

-Ја известувам јавноста дека Александар Кузмановски како селектор на сениори во Карате федерација на РС Македонија и стручниот тим на националната селекција во дисциплината борби, не направиле никаква неправилност или непрофесионалност во врска со настапот на сениорската карате репрезентација на Македонија на неодамна одржаното светско првенство во

Трајковски донесе злато, а Стојановиќ бронза на Балканското првенство во карате

Трајковски донесе злато, а Стојановиќ бронза на Балканското првенство во карате

Двајца каратисти на Макпетрол попладнево се закитија со медали на Балканското првенство за кадети, јуниори и младинци што се одржува во Љубљана, Словенија. Витомир Трајковски го освои златниот медал во категоријата под 84 килограми во младинска конкуренција. Стефан Стојановиќ пак се закити со бронзата во категоријата над 84 килограми исто така во младинска

Три медали за каратистите на „Макпетрол” на Балканското првенство во Љубљана

Три медали за каратистите на „Макпетрол” на Балканското првенство во Љубљана

Едно златно одличје и две бронзени освоија каратистите на „Макпетрол“ на Балканското првенство за кадети, јуниори и У-21 што неодамна се одржа во Љубљана. Витомир Трајковски се закити со златен медал во тежинската категорија -84 килограми, а Стефан Стојановиќ се пласира на третата позиција во +84 кг. Јована Мицовска, пак, со женскиот тим во борби освои

Три медали за каратистите на „Макпетрол” на Балканското првенство во Љубљана

Три медали за каратистите на „Макпетрол” на Балканското првенство во Љубљана

Едно златно одличје и две бронзени освоија каратистите на „Макпетрол“ на Балканското првенство за кадети, јуниори и У-21 што неодамна се одржа во Љубљана. Витомир Трајковски се закити со златен медал во тежинската категорија -84 килограми, а Стефан Стојановиќ се пласира на третата позиција во +84 кг. Јована Мицовска, пак, со женскиот тим во борби освои

Три медали за каратистите на „Макпетрол“ на Балканското првенство во Љубљана

Три медали за каратистите на „Макпетрол“ на Балканското првенство во Љубљана

Три медали за каратистите на „Макпетрол“ на Балканското првенство во Љубљана Ф.К. Пред 1 минута Нови успешни настапи за каратистите на „Макпетрол“/фото извор: Bosko Zaborski Едно златно одличје и две бронзени освоија каратистите на „ Макпетрол “ на Балканското првенство за кадети, јуниори и У-21 што неодамна се одржа во Љубљана , Словенија. Добиј ги

Три медали за каратистите на „Макпетрол” на Балканското првенство во Љубљана

Три медали за каратистите на „Макпетрол” на Балканското првенство во Љубљана

Едно златно одличје и две бронзени освоија каратистите на „Макпетрол“ на Балканското првенство за кадети, јуниори и У-21 што неодамна се одржа во Љубљана. Витомир Трајковски се закити со златен медал во тежинската категорија -84 килограми, а Стефан Стојановиќ се пласира на третата позиција во +84 кг. Јована Мицовска, пак, со женскиот тим во борби освои

Три медали за каратистите на Макпетрол на Балканското првенство во Љубљана

Три медали за каратистите на Макпетрол на Балканското првенство во Љубљана

Едно златно одличје и две бронзени освоија каратистите на „Макпетрол“ на Балканското првенство за кадети, јуниори и У-21 што неодамна се одржа во Љубљана. Витомир Трајковски се закити со златен медал во тежинската категорија -84 килограми, а Стефан Стојановиќ се пласира на третата позиција во +84 кг. Јована Мицовска, пак, со женскиот тим во борби освои

Три медали за каратистите на „Макпетрол” на Балканското првенство во Љубљана

Три медали за каратистите на „Макпетрол” на Балканското првенство во Љубљана

Едно златно одличје и две бронзени освоија каратистите на „Макпетрол“ на Балканското првенство за кадети, јуниори и У-21 што неодамна се одржа во Љубљана. Витомир Трајковски се закити со златен медал во тежинската категорија -84 килограми, а Стефан Стојановиќ се пласира на третата позиција во +84 кг. Јована Мицовска, пак, со женскиот тим во борби освои